Çukur Fadik Kurtuluş (Nur Sürer) kimdir? Gerçek adı, yaşı..

Show TV ekranlarının fenomen dizisi Çukur'a yeni oyuncular katıldı. Çukur Fadik ana kimdir? Gerçek adı nedir?

Merve Mutlu
16 Eylül 2019 - 17:35
Yeni Bölüm

Show TV ekranlarının fenomen dizisi Çukur'a yeni oyuncular katıldı. Çukur Fadik ana kimdir? Gerçek adı nedir? İşte tüm merak edilenler.. 

Çukur Fadik Kurtuluş kimdir?

19-09/16/nur-surer-1568643784.jpg

Fadik Kurtuluş, Koçovalılar'a düşman olan ve Yücel'in tarafında yer alan Azer Kurtuluş'un annesidir.

Çukur dizisinde Fadik Kurtuluş karakterini Nur Sürer canlandırmaktadır. 

Nur Sürer kimdir?

19-09/16/nur-surer-kimdir.jpg

21 Haziran 1954 doğumlu oyuncu, eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi'nde tamamladı. Erden Kıral'ın Bereketli Topraklar Üzerinde filmi ile sinema hayatına adım atan sanatçı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde iki kez "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü kazandı. Bugüne değin kırktan fazla filmde ve televizyon dizilerinde oynadı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 yılında "En İyi Yabancı Film" dalında Oskar Ödülü kazanan[2] Umuda Yolculuk (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve Yara (1998) izledi. İlk evliliğini 1981 yılında Bülent Kayabaş ile yaptı. Daha sonra 16 Haziran Hareketi adlı silahlı sol örgütün lideri olduğu gerekçesiyle müebbet hapse mahkûm edilen Sarp Kuray ile evlendi. Kadın hakları ile yakından ilgili olan Sürer, politik duruşuyla da bilinmektedir. 2007'de İstanbul'da gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılan sanatçı, polis tarafından gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakıldı. Sürer, 2007 yılı itibariyle Kanal D'de yayınlanan Asi adlı dizide "Neriman Kozcuoğlu" karakterini canlandırdı.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat