Diriliş Albastı (Ali Ersan Duru) kimdir? İlbilge'nin ağabeyi hakkında....

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisine yeni bir karakter katıldı! Diriliş Ertuğrul Albastı Beybolat Bey kimdir? Karakteri canlandıran Ali Ersan Duru hakkında merak edilenler... Albastı nedir?

Nurşah
19 Aralık 2018 - 11:35
Yeni Bölüm

Başarılı oyunculardan oluşan kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken tarih dizisinin bu hafta yayınlanacak olan bölümünde yeni bir karakter ile tanışacağız. Diriliş Ertuğrul Albastı (Ali Ersan Duru) kimdir? Merak edilenler haberimizde!

Diriliş Albastı kimdir?

Albastı Beybolat Bey, sadece ismi ile bile çevresindekilere korku salmış bir karakterdir. Selçuklu devletinin Emir'i Bahattin'e çalışan, Umurbeylerinin yeni beyidir.  Moğollara direnen Türk beylerini öldürerek direnci kırmak, obaları hizaya getirmek ve Moğol işgalinin sürmesi için görevlendirilmiştir. Ertuğrul Bey'in çevresindeki bölgelere  baskınlar düzenleyerek, birlik ve düzeni bozmak istemektedir. Böylelikle halkın Ertuğrul Bey'e olan güvenini sarsacağını düşünmektedir.  İlbilge Hatun'un abisi olarak dizide kendisini gösterecek olan Albastı karakteri başarılı oyuncu Ali Ersan Duru tarafından canlandırılacak... 

Albastı ne demektir?

Albastı Türk mitolojisindeki en tanınmış karakterlerden birisidir. Kötü yapılı bir yaratıktır ve özellikle yeni doğum yapmış kadınlara musallat olması ile bilinir. 

18-12/19/ali-ersan-duru-dirilis.jpg

Ali Ersan Duru kimdir?

19 Eylül 1984 tarihinde dünyaya gelen oyuncu an itibarıyla 34 yaşındadır. Oyuncu olmaya on sekiz yaşındayken karar vermiştir. Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı dönem içinde amatör tiyatrolarda görev alarak oyunculuk hayatına atılmıştır. Öncelikle Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başlamış 2008'de ise Diyalog Sanat'ta ilk oyunculuk eğitimini almıştır.

Ardından Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'na katılan oyuncu üç yıllık bir tiyatro eğitimi almıştır... Başarılı oyuncu günümüze dek pek çok dizide kendisini göstermiştir...

18-12/19/ali-ersan-duru-dirilis-ertugrul.jpg

Ali Ersan Duru dizileri

-Diriliş Ertuğrul
-Kalbimin Sultanı
-Şahane Damat 
-Aşk Zamanı 
-Bugünün Saraylısı 
-Yağmurdan Kaçarken
-Hayat Devam Ediyor 
-Başrolde Aşk

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat