Erdal Beşikçioğlu’ndan Behzat Ç. dizisiyle ilgili açıklama

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Behzat Ç. dizisi hakkında kamuoyunda bir süredir devam eden tartışmalar nedeniyle açıklama yaptı.

Editör
31 Aralık 2019 - 10:14
Gündem

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Behzat Ç. dizisi hakkında kamuoyunda bir süredir devam eden tartışmalar ve bilgi eksikliğine bağlı yorumlar nedeniyle aşağıdaki açıklamayı gerekli görmüştür…

 

Erdal Beşikçioğlu:

‘’Behzat  Ç.’nin daha ilk bölümünden itibaren seyircisinin sahip çıktığı bir proje  olması ona hem dizi  dünyamızdaki bu farklı konumunu kazandırdı hem de ekibine diziyi daha iyi  yazma,  çekme ve oynama sorumluluğunu hatırlatan çok önemli bir motivasyon sağladı. Behzat Ç.’yi fenomen haline getiren de bu karşılıklı enerji  oldu. Altı yıl sonra seyircinin yoğun talebi ve tabiki bizim de çok özlememiz nedeniyle Behzat Ç. ekibi eksik de olsa bu duyguda yeniden toplandık ve aslında kendisine  gösterilen alkış ve ilgiye adeta bis yaparak teşekkür ettik. Benim için de bu güzel hikaye burada bitecekti ancak devam talebi geldi. Dokuz bölümlük bu özel  sezonun devamının olup olmayacağına biraz da ortaya çıkan işin kalitesine göre karar  verecektik.

Benim Behzat Ç. ye devam etmemem, başarı sağlamış ve sadık izleyici kitlesi oluşmuş bir projeye, fenomen olmuş bir karaktere zarar vermemek ile ilgili. Behzat Ç.’yi bugün ben oynadım yerime yarın başka  bir genç oyuncu oynayabilsin diyedir. Önemli olan projenin, karakterin kimyasının korunmasıdır.

Bizimle henüz senaryo bile paylaşılmadan, onayımız alınmadan yeni sezon duyurusuyla-dedikodusuyla  beklenti yaratıldı. Sonraki süreçte bir baktık ki hikayede büyük değişiklik var. Behzat Ç. cinayet bürodan uzaklaşıyor, derin devletle bir mücadelenin içine giriyor. Karakterle ilgili  çok önemli bir  değişiklik söz konusu. İş bambaşka bir şeye dönüşüyor.

Behzat  Ç. karakterinin ve hikayesinin yaratıcısı Emrah Serbes. O da bu konsept değişikliğinden haberdar edildi mi belli değil. Ayrıca bu işin yönetmeni olan Serdar Akar yeni çekilecek sezonda istenmiyor ve yerine yönetmen koltuğuna başkaları getirilmek isteniyor. Güven Kıraç’ın oynadığı Memduh Başgan karakterinin yeni bölümlerde istenmediği belirtiliyor.

Sosyal medyada bazı yorumlarda para ile ile ilgili çok yüksek rakamlar istendiği gibi seviyesiz yorumlara da rastladım. Behzat Ç. dizisinde dizisinde oynamış, geçmiş bölümlerden hala paralarını alamayan oyuncu arkadaşlar var. Hiçbir oyuncu için para önemli olmamıştır ama yine de iş devam etmiştir. Behzat Ç. de her zaman maddeden çok mana bu ivmeyi sağlamıştır. Bu manasızlıktaki rant düzeninin bu şekilde içinde olmak istemedim...

Bu konudaki takdir hakkımı kullanırken seyirci  ve yayıncı arasındaki herhangi  bir  tartışmadan haberim olmadığını, varsa oyuncu olarak tartışmanın bir tarafı da olmadığımı özellikle belirtmek isterim.’’ Sürçülisan ettikse affola ...’’

Ne olmuştu?

19-12/31/behzat-c.png

Daha önce Behzat Ç.'nin yayınlandığı Blu Tv'nin CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, Behzat Ç.'nin devam etmeyeceği haberlerini "bu haber yanlış sona erdiği yok. Keşke bize ulaşsanız reis bu tür haberler yapmadan" diyerek yalanlamıştı. 

19-12/31/inanc-konukcu.png

Behzat Ç.'in "Hayalet'i İnanç Konukçu da geçtiğimiz gün twitter üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak, "Arkadaşlar Behzat Ç. yok.... var ise de bundan sonra benim için yok. Evet ben inanç konukçu. Sevgi ve saygı ile, iyi yıllar" ifadelerini kullanarak kafaları karıştırmıştı. Paylaşımlarına devam eden Konukçu,  "Benden ötürü mü? Senden ötürü mü? Sayın beşikçioğlu, çık bir açıklama yap! İnsanların ekmeğiyle ben oynamadım de! @papazinpilavi Çok emeğin var! Bittim de! Tükendim de! Bişey de lütfen! @BluTV" diyerek dizinin başrolü Erdal Beşikçioğlu'nu açıklama yapmaya çağırmıştı. 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat