Fatih dizisinin tüm karakterlerini tanıyalım!

Yeni dizi Fatih'te kim hangi rolde oynayacak?

resim yok
30 Eylül 2013 - 09:23
Magazin

Yeni dizi Fatih'te kim hangi rolde oynayacak?

Türk televizyon tarihinin en yüksek bütçeli dizisi olarak lanse edilen 'Fatih' Pazartesi akşamı Kanal D'de başlıyor.  

Fatih Sultan Mehmet’in son 10 yılını anlatan dizinin yapımcılığını Fatih Aksoy üstlenirken, dizide Fatih’i Mehmet Akif Alakurt, padişahın ilk eşi Gülbahar Hatun'u ise Seda Akman oynuyor.

 

KARAKTERLER

İşte ekranın yeni dizisi Fatih'te rol alacak oyuncular ve canlandırdıkları karakterler:

 

FATİH ALAKURT - FATİH SULTAN MEHMET

Fatih Alakurt'un başrolünde oynadığı dizide Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethinden sonraki padişahlıktaki son 10 yılı konu alınıyor.  7. Osmanlı Sultanı... 38-40 yaşlarında. Uzun boylu yakışıklı, karizmatik bir adam. Çok zeki, ciddi, az güler. Kültürlü, birkaç yabancı dili (Latince, Rumca, Arapça, Sırpça, Farsça, Türkçe) ana dili gibi konuşur. Öğrenmeye her daim açık. Dini inancı güçlü ama farklı inançlara saygılı. Aklına koyduğunu yapar. Çok ketum. Sezgileri çok güçlü. İleri görüşlü. İlim adamlarına ve sanatçılara çok değer verir. Kendisi de şairdir, çok güzel konuşur.

 

SEDA AKMAN - GÜLBAHAR HATUN

Seda Akman, Fatih Sultan Mehmet'in ilk eşi Gülbahar Hatun'u canlandırıyor. Şehzade Bayezıd’ın annesi. 38 yaşında, güzel bir kadın. Hırslı, gururlu, otoriter. Kendine güvenli, ikna ve organizasyon kabiliyeti yüksek, hayli zeki ve tutkulu biridir. Vaktiyle Sultan Mehmet’e tutkuyla bağlanmış, hatta aşk acısı çekmişse de Sultan’ın kaprislere ve kadınsı oyunlara müsamaha edecek bir yapıda olmadığını anlamakta gecikmemiş ve uzun zaman önce bütün dikkatini, enerjisini ve beklentilerini oğlu, en büyük şehzade Bayezıd’ın günün birinde babasının tahtına geçmesi hedefine odaklamış. Güç ve iktidar ihtirası var.

 

GAMZE ÖZÇELİK - ÇİÇEK HATUN

Fatih Sultan Mehmet'in en genç cariyesi. Aynı zamanda da Cem Sultan'ın annesi. 30 yaşlarında, güzel bir kadın. Aynı zamanda, Sultan’ın kendine en yakın bulduğu eşi. Son derece zeki, işini bilir bir kadın. Kendini, Fatih’in yanında kendine diğer kadınlarından daha özel bir yer edinmek için kendini geliştirmiştir. Analitik düşünen, lafını sakınmayan, ‘direkt’ bir karakter. Fatih’e büyük hayranlık besliyor, saygı duyuyor. Tek bir şey bunun önüne geçiyor Çiçek için; annelik içgüdüsü.

 

MÜJDE UZMAN - DİLYAR

Fatih Sultan Mehmet'in hizmetine verilen Dilyar, dizinin gizemli karakterlerinden biri olacak. 20 yaşlarında, çok sade ama oya gibi hatları olan, anlamlı yüz ifadesi olan, farklı, güzel bir kız. Konuşamıyor, ama duyabiliyor.  Gönül gözü açık, su gibi duru, saf. Neredeyse Tanrı'nın Fatih için yolladığı bir melek, sanki bu dünyaya gelişindeki misyon sadece Fatih'in hayatını kurtarmak ve ona koşulsuz “saf” sevgiyi tattırmakmış gibi…

 

SALİH BADEMCİ - BEYAZID

Genç oyuncu Salih Bademci, Fatih Sultan Mehmet'in oğlu Şehzade Beyazıd rolünde. 23 yaşlarında. Yüz hatları ve ifadesi; hırslı, iç çatışmalar yaşayan ve biraz sinsi bir yapısı olduğunu açığa verir. Taht hayallerinde en büyük veliaht olmanın kendisine bir avantaj sağlamayacağını bilir. Çünkü babasının, tahta kardeşi Mustafa’yı layık gördüğünün farkındadır. Çocukluğundan beri kardeşini kıskanmış ve onunla rekabet halindedir.[reklam]

BİRKAN SOKULLU - MUSTAFA

Birkan Sokullu dizide Fatih'in oğlu Mustafa'yı canlandıracak. 19-20 yaşlarında. Uzun boylu, çok yakışıklı ve çekici bir genç. Babasına en çok benzeyen evlat. Çok iyi bir yönetici olduğu kadar çok iyi de bir askerdir. İnsan ilişkileri çok güçlüdür. Karizmatiktir. Herkesin gönlünü kolayca kazanır ve etkiler. Devlet erkanı, saray ahalisi ve yeniçerilerin gözdesidir. Babasına hayranlık derecesinde saygılı ve düşkündür.

 

DAĞHAN KÜLEGEÇ - TURAHAN BEY

25-27 yaşlarında Sultan Mehmet’in kurduğu istihbarat teşkilatındaki en özel ajanı. Adeta devrinin James Bond'u. Yiğit, gözü kara bir savaşçıdır, hem atletik yetenekleri hem dönemin savaş sanatlarına dair uzmanlığı son kertededir. Bunların yanı sıra; son derece iyi eğitimlidir, çok sayıda yabancı dil bilir.

 

ALMA TERZIC - ZÜLEYHA

17-18 yaşlarında, çok güzel, çok masum yüzlü, su gibi bir kız... Sadrazam Mahmud Paşa’nın ikinci eşi. Züleyha’nın annesi, saraydaki hizmetli cariyelerden birisidir ve Gevherhan Sultan’ın dadılığını yapmış, sonra çırak çıkartılıp, Mahmud Paşa’nın ahbabı bir paşayla evlendirilmiştir.

 

HANDE SORAL - GEVHER

Gülbahar Kadınefendi’nin kızı, şehzade Bayezıd’ın kız kardeşi. 22 yaşlarında. Çok zeki, kültürlü, biraz mağrur, lafını sakınmayan, gözüpek bir kız. Annesi ve ağabeyinden farklı olarak, ‘dolaylı’ yollardan, ince hesaplardan, nabza göre şerbet vermekten zerre haz etmeyen biridir. Dirayetlidir ve dobradır. Edebiyatı, şiiri ve musikiyi sever. İyi ok atar. Babasına sevgi, hayranlık ve derin bir saygı duyar ve koşulsuz itaate razıdır.

 

REHA ÖZCAN - MAHMUT PAŞA

50 yaşlarında. Zeki, öz güveni yüksek, açık sözlü, lafını yeri geldiğinde Fatih Sultan Mehmet’e karşı bile sakınmaz, sabırlı. Dirayetli. Çok iyi bir asker ve idareci. Bonkör, yardımsever ama çok hırslı. Yerinde ve gerektiği kadar konuşur. Onuruna düşkün.

 

 

ÜNLÜ TARİHÇİDEN FATİH'E BAŞLAMADAN ELEŞTİRİ! İŞTE DETAYLAR!

 

FATİH dizisinin tüm tanıtım videoları burada!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat