Kadın dizisi "En İyi Yabancı Drama" Seçildi!

Kadın dizisi Tokyo Drama Ödülleri’nde “En İyi Yabancı Drama” ödülüne layık görüldü.

Merve Mutlu
07 Kasım 2018 - 16:47
Magazin

MEDYAPIM ve MF Yapım ortaklığında hazırlanan ve Fox ekranlarında yayınlanan Kadın dizisi, Türkiye'de reyting listelerinin zirvesini zorlamaya devam ediyor. Başrolünde Özge Özpirinççi'nin oynadığı dram dizisi Kadın, Tokyo Drama Ödülleri’nde “En İyi Yabancı Drama” ödülüne layık görüldü.

Kadın dizisi, Tokyo’da düzenlenen törende, MEDYAPIM Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aksoy ve MF Yapım Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Bayhan, “En İyi Yabancı Drama” ödülünü, dizinin orijinali “Woman”ın çocuk oyuncuları Suzuki Rio (Nisan karakteri) ve Takahashi Rai (Doruk karakteri)’nin elinden aldı.

18-11/07/kadin-odul.JPG

Japon Yayıncılar Birliği Başkanı Yoshio Okuba törende yaptığı konuşmada: “Bütün kazananları kutluyorum. Bu ödülün gelecekte başka olağanüstü diziler yaratmanız konusunda sizleri teşvik edeceğini ümit ediyorum. Bu yıl Türkiye’den bir dizi “En İyi Yabancı Drama” ödülünü kazandı. Türkiye, ABD’den sonra dünyanın en büyük dizi ihratacatçısı konumunda ve bu konuda onlardan öğreneceğimiz çok şey var.” dedi.

18-11/07/kadin-dizisi.JPG

TOKYO DRAMA ÖDÜLLERİ

Bu festival bünyesinde ödüller,2008 yılından beri sahiplerini buluyor. Japonların yurt dışına taşıdığı dramaları içeriyor. Aday olan yapımların daha fazla global dağıtıma erişmesi için seçim kriterlerinde alışılageldik “artistik” veya “program kalitesi” unsurlarının yanı sıra “pazarlanabilirlik” ve “ticarete uygunluk” hususlarına önem veriliyor. Bunun yanı sıra, çok iyi bazı yabancı dramalara da “Özel Ödül” verilerek karşılıklı kültürel ve iş ilişkileri geliştiriliyor. Tokyo Drama Ödül Töreni, 2014’ten beri Japonya başta olmak üzere Endonezya, Myanmar, Singapur, Tayvan, Sri Lanka ve Moğolistan gibi pek çok ülkede yayınlanmaya devam ediyor.

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat