Kefaret Zeynep (Nurgül Yeşilçay) kimdir?

Yeni dizi Kefaret'in oyuncuları merak uyandırıyor.

Merve Mutlu
23 Kasım 2020 - 17:36
Gündem

Fox ekranlarında yayın hayatına başlayan ve ilk bölümü izleyicilerle buluşan Kefaret dizisinin oyuncuları merak uyandırıyor. Yıllar önce kaybolan kızını arayan bir kadının hikayesini anlatan dizinin Zeynep'i kimdir? Gerçek adı, dizileri.. İşte hakkında tüm merak edilenler!

Kefaret Zeynep kimdir?

20-11/23/kefaret-zeynep.jpg

Müzik öğretmenliği yapan Zeynep, iki küçük çocuğu ve kocası Ahmet ile birlikte yeni tayin oldukları kasabadaki güzel evlerine ve yeni hayatlarına geçerken, her şeyin güzel olmasını umuyordu. Ancak kızının kaybolması ile birlikte kendini de kaybeden Zeynep aradan geçen 5 yıla rağmen umudunu kaybetmedi. Eşinden ayrılan ve komiser Sinan ile birlikte kızını aramaya devam eden Zeynep, Sinan'ın da işine mâl oldu. 

Kefaret dizisinde Zeynep karakterini Nurgül Yeşilçay canlandırmaktadır.

Nurgül Yeşilçay kimdir?

20-11/23/kefaret-zeynp.jpg

Ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 2001'de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Üniversite eğitimi sırasında rol aldığı İkinci Bahar dizisindeki Gülsüm rolü ile tanındı. 2002 yılında Çağan Irmak'ın yönetmenliğini yaptığı Asmalı Konak adlı TV dizisinde Bahar Karadağ rolüyle ününü artırdı. Aynı yıl Teoman'la beraber Mumya Firarda filminde oynadı. 2003 yılında Abdullah Oğuz'un yönettiği Asmalı Konak dizisinin devam filmi olan Asmalı Konak-Hayat'ta Özcan Deniz'le başrolü paylaştı. Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı Eğreti Gelin filmindeki Kostak Emine rolü ile 2005 12. Adana Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Aynı yıl Hande Ataizi ile Melekler Adası dizisinde rol aldı.

Aynı dizide rol alan Cem Özer ile 26 Ekim 2004'te evlendi. Hamileliğinin son ayında Melekler Adası dizisinden ayrıldı. 22 Mayıs 2005'te oğlu Osman Nejat'ı dünyaya getirdi. Birçok başarılı dizi ve filmde başarıyla rol aldı.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat