Legion Dizisi Tüm Dünya ile Aynı Anda Türkiye'de!

FX Productions ve Marvel Television ortak yapımı olan Marvel'ın ünlü X-Men evreninde geçen fantastik dizi Legion’ın ilk bölümü, 9 Şubat Perşembe günü Amerika yayını ile aynı anda 09:30'da tekrarı ise aynı gün 21:30'da, FX ekranlarına geliyor.

Ertan Hekimler
02 Şubat 2017 - 23:00
Gündem

FX Productions ve Marvel Television ortak yapımı Legion, 125’ten fazla ülkede aynı anda FX ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Fantastik dizi tutkunlarının merakla beklediği dizi, 9 Şubat Perşembe sabahı 09.30’da, tekrarı ise aynı günün akşamı 21.30’da FX ekranlara gelecek. Noah Hawley tarafından yaratılan ve Marvel’ın ünlü X-Men evreninde geçen dizinin başrollerinde Dan Stevens, Rachel Keller, Aubrey Plaza ve Jean Smart gibi isimler yer alıyor.

Çocukluğunda şizofreni teşhisi koyulan David (Dan Stevens), çocukluğunun neredeyse tamamını hastanede geçirmiştir. Şimdi David 30'lu yaşlarının başındadır ve yine hastanededir. Hastanedeki rutin hayat yüzünden David aklını daha da kaybetmektedir. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, terapi, ilaçlar ve uyku çemberinde geçen hayatının içinde David sessizliğe gömülür ve zamanının çoğunu geveze arkadaşı Lenny ile geçirir. David'in bu rutin içinde geçen tepkisizlik ve ruhsuzluk hali, Syd isimli yeni bir hastanın gelmesiyle tamamen değişir. Syd ve David tanışır tanışmaz birbirlerine açıklanamaz bir kuvvetle çekilirler ve David aslında duyduğu gaipten seslerin gerçek olabileceği gerçeğiyle yüzleşir.

17-02/02/3099366-screen-shot-2016-07-23-at-45530-pm.png

Herkesin bir sebepten ötürü peşinden koştuğu David hastaneden kaçar ve kız kardeşi Amy'nin yanına sığınır. Fakat Amy kendi için "mükemmel" bir sayfiye hayatı kurmuştur ve kardeşini koruma içgüdüsü bu hayatın mahvolması tehlikesiyle kesişir. Daha sonra tekrar Syd ile karşılaşan David, Melanie Bird adında bir terapistle tanışır. Melanie çok zekii fakat oldukça alışılagelmemiş metodlar kullanan anaç bir kadındır. Melanie ve ekibi, David'in gözlerini ihtimallerle dolu yepyeni bir dünyaya açarlar.

Legion, Amerika yayını ile aynı anda 9 Şubat Perşembe sabah 09:30’da aynı günün akşamı ise 21.30’da FX ekranlarında.

Legion 1. Sezon 1. Bölüm Fragmanı

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat