Mehmed: Fetihler Sultanı 6. Bölümde Şehzade Mehmed'e pusu kuruldu! Sultan Murad Han vefat etti!

TRT 1 ekranlarında Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan “Mehmed: Fetihler Sultanı” 6. bölümüyle ekrana geldi. Peki Mehmed: Fetihler Sultanı 6. bölümde neler yaşandı? Mehmed: Fetihler Sultanı 7. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Mehmed: Fetihler Sultanı 7. bölümde neler olacak? Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi oyuncuları kimlerdir? Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi konusu nedir? Mehmed: Fetihler Sultanı Sultan Mehmed kimdir? Serkan Çayoğlu kimdir? Mehmed: Fetihler Sultanı Kostantinos kimdir? Seçkin Özdemir kimdir? Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi Sultan Murad kimdir? Teoman Kumbaracaıbaşı kimdir? Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi Mara Hatun kimdir? Tuba Ünsal kimdir? Mehmed: Fetihler Sultanı reytinglerde kaçıncı oldu?

Volkan Usta
03 Nisan 2024 - 09:30
Kültür Sanat

TRT 1 ekranlarında bu sezonun en çok merak edilen, Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan Mehmed: Fetihler Sultanı 6. bölümüyle izleyiciyi ekran başına kilitledi.

MEHMED: FETİHLER SULTANI 6. BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Şehzade Mehmed düşkünler tarafından büyük bir pusu yemiş, dişe diş dövüşmekteydi. İshak ise adamları ile beraber dörtnala üstlerine gelmekteydi. Mehmed bu pusudan nasıl kurtulacak, İshak Mehmed’e yardım mı etmeye geliyor,  yoksa saldırıya mı geçecek?

Edirne’ye dönen Mehmed haremini de alıp Manisa’ya gider. Burada Gülşah’a gelen bir mektupla Karamanoğlu’na gitmeye karar verirler. Mehmed bu yolculukta neler yaşayacak, mektupta neler yazmaktadır? Hüma’nın ölümüyle zor günler geçiren Murad, daha da kötüleşmiştir. Çandarlı ise durumun farkında ve endişelidir. Çandarlı devletin geleceği için nasıl tedbirler alacak? Mehmed de durumun farkındadır ve Şehabeddin’i bu sebepten Edirne’de bırakır. Çandarlının yeni hamlesi ne olacaktır?

Bizans’ta ise Konstantinos ile Helena’nın çatışması derinleşir. Konstantinos, Bizans’ın değişimi için önemli kararlar alma arifesindedir. Helena ve Notaras ise bu durumun karşısında en büyük engeldir. Konstantinos bu durumda ne yapacaktır?

Heyecan ve gerilim dolu bölümüyle Mehmed: Fetihler Sultanı her Salı 20.00’de  TRT 1’de…

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin