Mehmet Ali Erbil'in son durumu hakkındaki açıklama kardeşi Yeşim Erbil'den geldi!

Mehmet Ali Erbil'in durumu hakkındaki son dakika açıklamaları Yeşim Erbil'den geldi: Hatalı bilgiler olmaması için buradan açıklamalar yapıyorum...

Nurşah
27 Kasım 2018 - 17:08
Magazin

Hala yoğum bakımda olan ünlü isim Mehmet Ali Erbil'in son durumu sevenleri tarafından oldukça merak ediliyor. 61 yaşındaki Mehmet Ali Erbil'in son dakika durumu ise, kardeşi Yeşim Erbil tarafından sosyal medya hesabı Instagram üzerinden takipçileri ile paylaşıldı!

 18-11/27/mehmet-ali-erbil-son-dakika.Jpeg

Mehmet Ali Erbil'in durumu hakkında son gelişmeler

Sevilen ismin kardeşi Yeşim Erbil tarafından paylaşılan gönderide şu ifadeler yer alıyor:

Hepinize selam ve sevgiler.
Bu paylaşımları abimin durumunu merak eden ve her gün soranlar için yapıyoruz. 
Ben bu hastalık sürecine kadar ortada olmayan bir kardeştim. Malinin kardeşi olduğumu bile bazılarınız yeni öğrendi. Şimdi bana ihtiyaç var ve ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hatalı bilgiler olmaması için buradan açıklamalar yapıyorum.

Dünden beri çeşitli açıklamalar yapılıyor. "Gırtlağı delindi" "40 kg verdi" "organları çöktü" gibi... Hastanede hastamızı beklerken ziyarete gelen dostları ile bazı şeyler paylaşılıyor, bunlar bazen çok detay bilgiler olabiliyor. 
Bu bilgilerin başkaları ile paylaşılması bana göre hiç doğru değil. "Gırtlağı delindi" olarak iletilen şey "trakeostomi" dir. Uzun süre yoğun bakımda kalan hastalara daha iyi solunum desteği yapılması için uygulanır. Belli bir süre sonra normal hale döner. 

18-11/27/mehmet-ali-erbil-son-durum.jpg

"Abim farkına vardığında mutlaka o da çok üzülecek..."

Ben bile bu işlemin yapılacağını bildiğim halde abime uygulanacak olması ile etkilendim. Çünkü abim bir "sanatçı", çok özel bir ses ve yeteneğe sahip. Trakeastomi işleminden psikolojik olarak rahatsız oldum. Abim farkına vardığında mutlaka o da çok üzülecek. Belki bu durum hemen ortadan kalkabilir diye de sizlerle paylaşmadık. Ayrıca bu işlem tedavinin bir parçası. Kaç damarına kaç kez kateter takıldı, çıkarıldı vs gibi ayrıntıları yazmadığımız gibi bunu da paylaşmadık. Çünkü gerekli bir bilgilendirme değildi. Sezinin dostça anlattığı detaylar çığ gibi haber oldu. Kim tartmış da 40 kg kayıp olduğunu söylüyor. Tabi ki zayıfladı bu çok doğal.  Organ nakli gibi bir durumda bu hastalıkta söz konusu değil. Beklemek zor ve yorucu en büyük zorluk da abime tabi.
ÖZETLE: Solunum cihazından henüz ayrılamadı, infeksiyon kontrol altında, böbrek fonksiyonları kontrol altında. Solunum cihazından ne zaman ayrılabileceği tamamen vucudunun direncine bağlı. Tüm tedaviler milimetrik ayarlarla yapılıyor, tüm doktorlarına teşekkür ederiz. TÜM HASTALARA ALLAH ŞİFA VERSİN. Dualarım abim ve tüm hastalar için. 
HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOLUN VAROLUN...

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat