Nilay Tahiroğlu Moskova'dan gümüş madalyayla döndü

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Ankara Devlet Opera ve Balesi balerini Nilay Tahiroğlu, Moskova'da düzenlenen bale yarışmasında ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Nilay Tahiroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?

Berfin Sengil
28 Şubat 2024 - 12:08
Viral

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Ankara Devlet Opera ve Balesi balerini Nilay Tahiroğlu, dünyanın en zorlu yarışmalarından biri olan Moskova'daki bale yarışmasında ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Jüri başkan yardımcılığını Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Tan Sağtürk üstlenirken, Moskova'da gerçekleşen Uluslararası Bale Yarışması dünyanın dört bir yanından gelen yetenekleri ağırladı.

Yetişkin kategorisinde 110 dansçının yer aldığı yarışmada, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Nilay Tahiroğlu gümüş madalyanın sahibi oldu.

Nilay Tahiroğlu Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Ankara Konservatuvarı lisans mezunu olan Nilay Tahiroğlu, 2021 yılında da katıldığı Üsküp-Kuzey Makedonya’da düzenlenen “Stage 2021” Uluslararası Dans Yarışması’ndan da birincilik ödülü ile dönmüştü.

ADOB’da iki yıldır dans eden ve Don Kişot Balesi’nde başrolde yer alan Tahiroğlu, 110 dansçı arasında ikincilik ödülüne hak kazandı.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin