Oyunculuğu bırakan Aslıhan Gürbüz neler yaptığını anlattı!

Bir süredir ortalarda görünmeyen Aslıhan Gürbüz bakın neler yapmış..

Merve Mutlu
13 Aralık 2019 - 16:52
Magazin

En son Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Mert Fırat, Gökçe Bahadır, Tülin Özen ve Bade İşçil gibi isimlerle beraber rol alan ve canlandırdığı Merve karakteri ile büyük beğeni ve hayran toplayan Aslıhan Gürbüz bir süre önce oyunculuğu bırakarak Ege'ye yerleşmişti. Neler yaptığı merak edilen ünlü isim yaşadıklarını Instagram paylaşımı ile anlattı. 

 19-12/13/aslihan-gurbuz.png

"Tam bir sene önce bugün bir karar vermiştim. İstanbul’dan uzaklaşıcak ve sağlığıma kavuşacaktım.
Son 6 seneye 4 ameliyat ve 3 ayrı sakatlık sığdırmış, yaşımdan beklenmeyecek bir performans ile tüm omurgamı haşat etmiş, bedenimde ki tüm ihtiyacım olan hormon ve vitaminleri tüketmiştim.
Üstüne üstlük psikolojim son ameliyatla yerlerdeydi.
Dile kolay 2 bel fıtığı ameliyatı (Prof. Dr.Türker Kılınç), 2 adet köprücük kemiği platini takma-çıkarma ( Prof. Dr. Mustafa Karahan), 1 adet fizik tedavisi 7 ay süren donuk ve çatlak omuz (Prof.Dr. Mehmet Demirhan, bir adet diz kapağında kemik iliği ödemi ve menüsküs yırtığı vee yıllar önce ki trafik kazamdan yadigar boyun düzleşmem. Şimdi yazarken bile nefessiz kalıyorum. Nasıl oldu bunlar derseniz ben hepsinin yanıtını biliyorum 
Ama nasıl geçti derseniz işte onu anlatırım.
İstanbul u terkedip hayatıma düzenli sporu ve sağlıklı beslenmeyi sokmadım sadece, bana faydası olmayan her türlü eşya ve insanı da hayatıma sokmadım mesela :) Sadece tüm sahteliklerden uzak gerçek doğada aylar günler geçirmedim, bana ait olmayan, başkalarının tüm yargılarını asla kabul etmemem gerektiğini ve kusurlarımla önce kendimi kabul etmem gerektiğini öğrendim mesela.
Mesela kendimi en çok sakatlıklarım ve marazlarımla da sevmeyi öğrendim mesela, o düz durmayan dizimi her sabah öpüp okşadım, o sabahları yataktan zor kalkmama sebep olan o belime her sabah şefkat gösterdim.
Durmayı öğrendim bir de durmanın da en zor eylem olduğunu, sabretmenin aslında benim de başarabileceğim bişey olduğunu.
Ve her gün ve her gün yeniden yeni baştan başlasam da bedenin inanılmaz bir güce sahip olduğunu öğrendim.
Yogayı gayatri senem ile pilatesi ise ilkay örnek ile öğrendim.
Her yerde her zaman bedenimi dinlemeyi de öğrendim tabiki.
Mesela bana iyi gelmeyen bir ortamı, insanı, bir işi, bir şehri bırakmam gerektiğini, eğer bırakamıyorsam söylenmemeyi de öğrendim ki en zor öğrendiklerimden biri buydu.
Sağlık sahip olunması gereken en zaruri ihtiyaçtır ve kişinin bu ihtiyacını hiçbir iş,hiç bir insan ve kişisel hiçbir hata engelleyemez!demeyi de öğrendim.
Ben öğrendikçe işlerim kolaylaştı, şifa her yerime bulaştı ve bir sene önce oturamayan çorabını bile giyemeyen o kız şimdi hergün pilatesini yogasını yapıyor  evet belki her hareketi olması gerektiği gibi ve kusursuz yapamıyor ama “olduğu kadar” diyip elinden geleni deniyor ve çok daha güçlü bir bedene sahip olduğu için hergün şükrediyor. Bazen ayağı hala uyuşup aksıyor bazen hala ağrıları onu uyutmuyor ve hala eskisi gibi esnek bir bedene sahip değil belki ama yine de kendini İYİ HİSsEDİYOR
Hatamızla günahımızla kusurumuzla sevelim kendimizi, başımıza gelen talihsizliklerle, sakatlıklarla, hastalıklarla sevelim bu hayatı, inanın o zaman daha da kolaylaşıyor işlerKendime not: Aferim aslı bunu da başardın seviyorum kız seni"

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat