Senaristliği Burak Aksak tarafından yapılan Leyla ile Mecnun kitap oldu!

Burak Aksak'ın kaleminden çıkan ve bir dönem Türk türk televizyon tarihinde beğenilerek izlenen Leyla ile Mecnun kitap olarak karşımıza çıkacak.

Nurşah
29 Mart 2018 - 11:23
Gündem

Leyla ile Mecnun dizisi ani bitişinin ardından bizleri çok üzmüştü. Uzun süre boyunca dizinin devamının çekilmesini bekledik fakat o haber hiç gelmedi... Derken Burak Aksak Leyla ile Mecnun kitap oluyor müjdesi ile yüzümüzü güldürmeyi başardı. 

Senelerce bekledik. Televizyon ekranında içimize işleyen her bir karakteri gördüğümüzde yüzümüze hüzünlü bir tebessüm oturdu. Arada bir aklımıza geldi, en çok eğlendiğimiz sahneyi açtık güldük. Şekerpare'nin gittiği sahneyi açtık İsmail Abi ile birlikte hüzünlendik eriklere düştük... Dizi, yeni bölüm yapmasa da aslında bizde hiç bitmedi. Şimdi de Burak Aksak'ın kaleminden Leyla ile Mecnun kitap olarak yeniden başlamaya geliyor...

18-03/29/leyla-ile-mecnun-burak-aksak-kitap-1522309138.jpg

Burak Aksak'ın Leyla ile Mecnun kitabı ne zaman çıkıyor?

Küsurat Yayınevi tarafından basılacak olan Leyla ile Mecnun, şu anda basım aşamasında. Fakat 1 Nisan Pazar günü kitap satan internet sitelerinde ön siparişe girecek bile. Sanırım hayatımızın en güzel 1 Nisan'ını yaşayacağız. 

Leyla ile Mecnun kitap arka kapak yazısı ise şöyle:

“Bir yanımız çöl bir yanımız deniz…”

 “Zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yaşarsın. Sana verilmiş bir ömür vardır. Bu dünyadaki zamanın bellidir. Ve her şey bir denge içindedir. Biz... Daha doğrusu ben, o dengeyi bozdum…”

Aynı gün aynı hastanede doğmalarıyla başladı her şey. Bir hayatın birden fazla kez yaşanabileceğinin ve yarım kalmış her hikâyenin tamamlanmaya muhtaç olduğunun bir kanıtıydı onlar. Peki Mecnun bu sefer Leylasına kavuşabilecek mi?  Yoksa yine çölde mi açacak gözlerini? Çünkü o çöl çaresiz âşıkların son durağıdır. Kavuşamayan âşıklar o çölde aralar sevdiğini, kavuşanlarsa emlakçı emlakçı dolanır dururlar, 2+1 kombili.

Yayınlandığı dönemde izleyicisini ekrana kilitleyen Leyla ile Mecnun, bu kez bambaşka bir hikâye ile sevenleriyle yeniden buluşuyor. Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, Baba İskender, Yavuz Hırsız, Yedek Kamil, Gözlüklü Çocuk Kaan ve Aksakallı Dede bu kez bambaşka bir maceranın peşine düşüyor. O geminin geleceğine ilk günkü gibi inananların, sevdiği kızın gözlerinin içine bakarak ‘seni seviyorum’ diyemeyenlerin, kendi çölünde kaybolanların hikâyesi Leyla ile Mecnun Burak Aksak’ın kalemiyle yeni başlangıçlar için geri dönüyor.

Yazar Burak Aksak... Kahramanları Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, İskender Baba, Yavuz Hırsız, Gözlüklü Çocuk Kaan ve Kireçburnu'nun canımız sakinleri... Biz daha başka ne isteyebiliriz ki?

Leyla ile Mecnun'dan bir sahne

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat