Talat Bulut hakkında çıkan taciz iddiaları hakkında bilinmeyenleri anlattı!

Oyuncu Talat Bulut geçtiğimiz yıl bir set çalışanını taciz ettiği iddiası ile gündeme gelmişti. Yeni detaylar ortaya çıktı.

Merve Mutlu
20 Haziran 2019 - 10:03
Magazin

Fox ekranlarında yayınlanan ve başrollerini Şevval Sam, Talat Bulut ve Eda Ece'nin paylaştığı Yasak Elma dizisi geçtiğimiz yıl, yaşandığı iddia edilen bir taciz skandalı ile gündeme gelmişti. 

19-06/20/tlat-bulut.jpg

İddiaya göre: Dizide Halit karakterini canlandıran Talat Bulut, sette kostümden sorumlu olan kişiye yönelik cinsel tacizde bulunmuştu. Kostüm asistanı olarak çalışan kadının taciz iddiaları medyada büyük ilgi görmüş ve Bulut'un dizideki rolüne son verilmesi istenmiş ancak çıkan takipsizlik kararı sonrasında her şey kaldığı yerden devam etmişti. 

19-06/20/talat-bulut.jpg

Yapımcı Fatih Aksoy'un devam kararının ardından, set çalışanları ve yönetmenler "Biz takipteyiz" başlıklı ortak bir bildiri yayınlayarak bu durumu takip edeceklerini söylemişlerdi. 

Bu iddiaların yalan olduğunu söyleyen Talat Bulut konuyla ilgili olarak detaylı bir açıklama yaptı. Buket Aydın'ın sunduğu 40 adlı programda konuşan oyuncu, aradan geçen 1 yılın ardından eteğindeki taşları döktü.

Kızın iftirası ortaya çıktı!

19-06/20/talat-bulut-40.jpg

Aslında unuttuğum bir mesele. Hatırlattığınız için cevap vereyim. Çünkü savcılık tarafından aklandım ama o iftirayı atan insanlarla aramızda bir tazminat davası sürüyor. Bununla ilgili çok detaylı şeyler söylemeyeceğim ama elbette Talat Bulut olarak 60 yıllık hayatınıza bir leke sürülmeye çalışılıyor. Dolayısıyla o dönem çok üzücüydü ama beni asıl üzen şey, iftira atan kişinin daha 13 yaşındayken savcılığa babasının kendisine cinsel saldırıda bulunduğu şikâyetiyle başvuruda bulunması oldu.

Mahkeme sonuçlandı!

19-06/20/oyuncu-talat-bulut.jpg

Ben şu an 21 yaşındaki bir kız çocuğunun babasıyım. Benim kızımın başına böyle bir şey gelse diye düşündüğümde çok üzülüyorum. İftira atan kişinin yıllar sonra aynı metin üzerinden yürümesi onun sağlıklı olmadığını gösteriyor. Keşke tedavi edilebilip daha yararlı bir kız çocuğu olabilse. Bir anne-baba için çok üzücü bir durum. İftira atıldığı için mahkeme sonuçlandı ve tazminat davası devam ediyor. Ancak beni en çok üzen o kızın sağlıksız olması. İftira atan kızın babasıyla yaşadığı sıkıntı kamuoyuyla paylaşıldı ama medyadaki birçok insanın bu durum işine gelmediği için üzerinde durulmadı. Bu kullanılmadı çünkü geriye dönüş sağlamaları mümkün değil.Kızın bu iftirası ve yalanı ortaya çıktı.

Nerede onu savunanlar?

19-06/20/buket-aydin-40.jpg

Olayın sıcak olduğu anlarda İzmir’den gelen bir avukat, kadın dayanışmaları ya da benzer konularla ortalığı karıştırdı. Ancak kızın babasıyla arasında yaşadığı olayın dosyası ortaya çıktığında hepsi ortadan kayboldu. Şu an kıza açtığım tazminat davasında onu savunacak bir avukatı yok. Bu durum çok ilginç. Nerede onu savunan avukatlar, dernekler, insanlar? Ortada yoklar.

Demek ki bir yalanı savunacak durumda değiller şu an. Kızın yalan söylediğini anladılar ve şu an onu savunmuyorlar ama o dönemde ben kendimi anlatamadım. Sosyal medyada insanlar kendilerini o kadar özgür hissediyorlar ve o kadar ahlaksız bir durumdalar ki… Bunun bir de demokrasi hakkı olduğunu düşünüyorlar. Hayır, sen herkes hakkında her şeyi söyleyemezsin. Bu işin bir kuralı var. Ben vicdanen çok özgürüm. 21 yaşında bir kız çocuğu babasıyım ve onun sorumluluklarını taşırken bu tür suçlamalar karşısında şoke oluyorsunuz. Bir de bu iftirayı atan kişi hakkında gerçekleri öğrendiğiniz de daha da şoke oluyorsunuz.

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat