Teutoburg Ormanı Savaşı dizi oluyor! Netflix'in yeni dizisi The Barbarians'ı tanıyalım!

Netflix Alman yapımı tarihi dizisi The Barbarians'ı duyurdu. The Barbarians dizisinin konusu ve detaylar...

Volkan Küçükel
25 Ekim 2018 - 15:27
Kültür Sanat

Online yayın platformu Netflix'in duyurduğu beş yeni Alman dizisinden birisi de "The Barbarians".

"THE BARBARIANS" DİZİSİNİN KONUSU

Konusu itibarıyla iddialı bir prodüksiyon olarak görünen dizinin konusu şöyle:

The Barbarians, Varus ya da Hermann Savaşı olarak da bilinen, MS 9 yılının sonbaharında Germen kavim savaşçıları ile Roma İmparatorluğu'na bağlı güçler arasında gerçekleşen ve Roma İmparatorluğu ordusunun yenilgiye uğramasıyla sonuçlanan meşhur Teutoburg Ormanı Savaşı'nı konu ediniyor.

18-10/25/teutoburg-savasi.jpg

Romalıların kuzeydeki ilerleyişine son veren bu savaş tarihçiler tarafından Avrupa tarihini şekillendiren önemli gelişmelerden birisi olarak gösterilmektedir.

Hikaye; iki dünyanın bu kanlı mücadelesinin yanında üç gencin kaderinin masumiyetten suçluluğa, sadakatten ihanete ve sevgiden nefrete trajik bir şekilde iç içe geçmesini de yansıtacak.

18-10/25/the-barbarians-netflix-dizi.jpg

PROJENİN ARKASINDAKİ İSİMLER

Gaumont (Sabine de Mardt, Andreas Bareiss, Rainer Marquass) yapımcılığındaki dizinin yaratıcı kadrosu Arne Nolting, Jan-Martin Scharf ve Andreas Heckmann'dan oluşuyor.

Henüz oyuncu kadrosu konusunda bir açıklama yapılmayan bu heyecan verici diziyle ilgili yakın zamanda yeni detayların ortaya çıkmasını bekliyoruz.

"Teutoburg Ormanı Savaşı" belgeseli:

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat