Tim Pigott-Smith hayatını kaybetti

The Jewel in the Crown, Downton Abbey ve V for Vendetta gibi sayısız dizi ve filmde rol almış olan BAFTA ödüllü İngiliz aktör Tim Pigott-Smith 70 yaşında hayatını kaybetti.

Volkan Küçükel
08 Nisan 2017 - 00:33
Gündem

Oyunculuk kariyeri boyunca The Jewel in the Crown, Downton Abbey ve V for Vendetta gibi sayısız dizi ve filmde rol almış olan BAFTA ödüllü İngiliz aktör Tim Pigott-Smith 70 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncunun temsilcisi John Grant bu üzücü haberi kamuoyuna şu sözlerle duyuran isim oldu: "Derin bir üzüntüyle, Tim Pigott-Smith'in bu sabah hayata gözlerini yumduğunu duyurmak zorundayım. Çevresinde çok sevilen ve takdir edilen Smith, birçoğumuzca beyefendi ve gerçek bir dost olarak hatırlanacaktır. Çok özlenecek... Aktris karısı Pamela Miles, oğlu Tom ve ailesinin mahremiyetine saygı göstermenizi rica ediyoruz."

BAFTA ÖDÜLLÜ UZUN KARİYER

1984 yapımı ITV dizisi The Jewel in the Crown dizisindeki polis şefi Ronald Merrick karakteriyle 1985 senesi BAFTA Ödülleri'nde en iyi aktör ödülünü kazanan Pigott-Smith, İngiliz televizyon dünyasının önemli yıldızlarından birisiydi.

17-04/08/smith.jpg

ROL ALDIĞI BELLİ BAŞLI YAPIMLAR

Bunun dışında televizyon dünyasında 1990-1993 seneleri arasında The Chief dizisinde rol alan aktör Doctor Who, Winston Churchill: The Wilderness Years, Bloody Sunday, North and South, Midsomer Murders, The Hour, The Vice ve Inspector Lewis, Decline and Fall gibi çeşitli yapımlarda da rol aldı.

Aktörün film kariyerinde ise The Clash of the Titans, Alexander, V For Vendetta, The Four Feathers, Gangs of New York, The Remains of the Day ve Quantum of Solace gibi yapımlar bulunuyor.

17-04/08/2016-tony-awards.jpg

King Charles III'ün BBC Two TV filmi versiyonunda King Charles III rolünü yeniden canlandıran aktörün, çekimlerini tamamladığı bu film sene sonlarına doğru yayınlanacak.

SOSYAL MEDYADAN TAZİYELER

Oyuncunun ölüm haberinin yayılmasının ardından sosyal medyada sektörden çalışma arkadaşları ve yakınları üzüntülerini dile getiren mesajlar paylaştılar.

17-04/08/twitter-1.png

17-04/08/tweet-2.png

17-04/08/tweet-3.png

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat