Usta sanatçı Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti! Sevilen oyuncu son yolculuğuna uğurlanıyor!

Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta ismi Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti. Uğurlu'nun vefatının ardından ünlü isimler art arda başsağlığı mesajları yayınladı. Ahmet Uğurlu neden vefat etti? Ahmet Uğurlu'nun sağlık durumu nasıldı? Ahmet Uğurlu'nun hastalığı neydi? Ahmet Uğurlu'nun cenaze töreni ne zaman? Ahmet Uğurlu kimdir?

Volkan Usta
30 Mayıs 2024 - 14:54
Kültür Sanat

Eşref Saati, Behzat Ç. ve Yol Ayrımı gibi başarılı yapımlarda yer alan Ahmet Uğurlu'nun hayatını kaybettiği öğrenildi.

Türk tiyatro ve sinema oyuncusu olan, Uğurlu'nun ölüm haberini oyuncu Zafer Algöz ve Cem Yılmaz sosyal medya hesabından paylaştı.

USTA OYUNCU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR!

Ahmet Uğurlu son yolculuğuna bugün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazıyla Üsküdar Şakirin Camisi’nden son yolculuğuna uğurlanıyor. Sanatçı, Anadolu Hisarı Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Ahmet Uğurluya veda... Usta oyuncu son yolculuğuna uğurlanıyor

SANAT DÜNYASINDAN ART ARDA MESAJLAR!

Ünlü isimler Ahmet Uğurlu'nun vefat haberinin ardından art arda başsağlığı mesajları yayınladı. 

Ahmet Uğurlu'nun vefatı sanat dünyasını yasa boğdu - 8

ZAFER ALGÖZ  "Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin Çobanbey Mahallemizin ilk aktörü. Hepimizin ilham kaynağı… Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun. Çok büyük kayıp." 

ATA DEMİRER: "Tabutta Rövaşaa ile kalbimize bir çizik atmıştın büyük usta. Işıklar içinde uyu."

Ahmet Uğurlu'nun vefatı sanat dünyasını yasa boğdu - 4

AYŞEGÜL ALDİNÇ: "Değerli oyunculuğu ve kişiliğiyle anılarımızda yer etmiş ve edecek Ahmet Uğurlu'yu da kaybetmişiz. Ailesinin ve sevenlerinin ve varlık gösterdiği her platformdaki arkadaşlarının başı sağ olsun. Ruhu sevinçle dolsun…"

Ahmet Uğurlu'nun vefatı sanat dünyasını yasa boğdu - 5

FIRAT TANIŞ: Günümüz tiyatro ve sinemamızın en sıra dışı benzersiz aktörüydü kuşkusuz Ahmet Uğurlu... Çok üzgünüm. Ailesine, severlerine ve tüm camiaya sabır diliyorum."

Ahmet Uğurlu'nun vefatı sanat dünyasını yasa boğdu - 1

REHA ÖZCAN: "Ahmet Uğurlu'yu kaybettik. Ahmet ağabey çocukluğumuzun idolllerinden biri, ilk 'İstanbul Efendisinde' izlemiştim. Konservatuvar yıllarında sınav parçamı çalıştırmıştı. Çok şey öğrendim ondan. Çok üzgünüm. Allah, rahmet eylesin. Başımız sağolsun, sabır dilerim."

Ahmet Uğurlu'nun vefatı sanat dünyasını yasa boğdu - 6

MİNE TUGAY: "Bana öğretiklerin, yaşam perspektifin, güzel kalbin, özel ruhunu tanımamıza izin verdiğin için çok teşekkür ederim..."

Ahmet Uğurlu'nun vefatı sanat dünyasını yasa boğdu - 9

AHMET UĞURLU KİMDİR?

2 Ağustos 1952 Konya doğumlu sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 13 yıl boyunca Devlet Tiyatrolarında çeşitli oyunlarda yer alan sanatçı "Mine" filmi ile sinema dünyasına adım atmıştır. Derviş Zaim'in yönettiği "Tabutta Rövaşata" filminde 'Mahsun' karakteri ile birçok ödül alan oyuncu ayrıca, Faint Sound, Avcı, Memleket Meselesi, Döngel Kârhanesi, Yol Ayrımı, Behzat Ç. gibi birçok dizi ve filmde yer almıştır. 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin