Yaprak Dökümü'nün Ceyda'sı Başak Sayan oyunculuğu bıraktı! Bakın yeni işi ne oldu..

Yaprak Dökümü dizisinde Ceyda karakterini canlandıran Başak Sayan oyunculuğu bıraktı.

Merve Mutlu
14 Şubat 2019 - 11:42
Magazin

Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Bennu Yıldırımlar, Neslihan Atagül, Halil Ergün, Tolga Karel, Caner Cindoruk, Deniz Çakır ve Güven Hokna gibi başarılı isimlerin kadrosunda yer aldığı unutulmaz dizi Yaprak Dökümü, bitmesinin üzerinden geçen yıllara rağmen hâlâ izleniyor. 

Yaprak Dökümü dizisinin birçok ünlü ismi ününe ün katarken, dizinin Ceyda karakterini canlandıran Başak Sayan sektörü bırakmaya karar verdi. 

19-02/14/basak.png

Oyuncu Başak Sayan artık kendini kitaplara adadı. Yazdığı kitaplarla gündem olmaya devam eden Başak Sayan, setlerden de elini ayağını çekme kararı aldı. 

Çılgın Bediş, Yaprak Dökümü, Araf Zamanı, Harem, Altındağlı, Milat gibi dizilerde rol alan Başak Sayan, 3 yıldır herhangi bir projede yer almıyordu. Uzun süreli televizyon arasında gittikçe genişleyen bir okur kitlesi için kitaplar yazan Sayan, dördüncü romanı Nigâhdar’ı geçtiğimiz günlerde yayımladı. Instagram’dan yaptığı paylaşımla oyunculuğu bıraktığını ve bundan sonra kariyerine yalnızca yazar olarak devam edeceğini açıkladı.

Televizyon gazetesine göre: “Beni asıl mutlu eden şeyin, bu dünyada asıl bulunma nedenimin sadece yazmak olduğunu biliyorum artık” diyen Sayan’ın açıklaması ise şöyle:

Her insan bir nedenle gelir bu dünyaya. Ömrü boyunca bu nedeni arar durur ama aslında o neden o daha küçükken belli etmiştir kendini aslında. Çünkü geliş nedeni ona bahşedilen yetenekte gizlidir. Ancak insan içindeki sesi dinlemeyi çok geç öğrendiği için, onu dinlemek yerine içinde bulunduğu çevrenin en çok hoşuna gidecek şeyi arzulamaya başlar zamanla. Çünkü onların gözüne güzel gelecek bir kimlik, bir “ben” yaratmak ister. En büyük arzusu haline gelir “olmak istediği kişi”… Bu dünyaya olmak için geldiği kişi ile olmak istediği kişi farklıdır çoğu zaman. Ve gerçeği zamanla anlar. Yaptığı hiçbir şey onu mutlu etmemeye başladığında, hiçbir şey başarma hissi vermediğinde içine döner ve sorar “Ben neden buradayım?” diye. Uzun bir süre en büyük hayalim olduğuna inandığım oyunculuğu ömrümün sonuna kadar yapmayı düşünürken, bugün artık bunu istemediğimi söyleyebilirim rahatlıkla.

Bana ne zaman sizi ekranlarda göreceğiz diye soran sevgili takipçilerime şunu söylemek istiyorum bu nedenle; beni artık ekranlarda oyuncu kimliğimle görmeyeceksiniz. Uzun bir süredir hiçbir projeyi kabul etmiyorum. Etmeyi de düşünmüyorum. Çünkü hayat beni bir yol ayrımı noktasına getirdi ve ben beni asıl mutlu eden şeyin, bu dünyada asıl bulunma nedenimin sadece yazmak olduğunu biliyorum artık. Tıpkı küçük bir kızken bildiğim gibi. Hayatta hiçbir şey tesadüfen olmaz. Her şey bizi bulunduğumuz ana getirmek için şekillenmiştir. Belki ben önce olmak istediğim kişi olmayı başarıp, ardından olmam gereken kişi olmaya doğru bir yolculuğa çıkmayı seçmişimdir başka bir boyutta, kim bilir. Kalbinizdeki en gizli arzularınızın gerçekleşmesini değil, bu dünyada bulunma nedeninizin bir an önce gerçekleşmesini dilerim sizin için bu yüzden. Ve son söz; hepinizi öyle çok seviyorum ki. Yüz yüze tanışmıyor olsak bile kalplerimiz arasında bir bağ var, biliyorum. Siz de biliyorsunuz… İşte o sevgi ve destek her şeyi başarmak için yeter. Kucak dolusu sevgilerimle…

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat