Hata bildir

Fikret Hakan

Reyting
(1 oy)
10
Gerçek Adı : Bumin Gaffar Çıtanak
Doğum: 23 Nisan 1934, Balıkesir, Türkiye
Ölüm: 11 Temmuz 2017
Eğitim : Orta Öğretim
20 kişinin favorisi oldu
Taksim lisesi birinci sınftan terk. Lisede okurken İstanbul Ekspress’te gazeteciliğe başladı, edebiyat dergilerinde hikayeleri yayınlandı. 1950’de Ses T.’da Üç Güvercin’le profesyonel oldu. 1953’de Köprüaltı Çocukları (Renan Fosforoğlu) filminde yan rolle ilk kez kamera karşısına geçti. Aralarında Hümeyra, Semiramis Pekkan’ın da olduğu...

Yağmur Kaşifoğlu 'Birleşen Gönüller'i anlattı!
Yağmur Kaşifoğlu 'Birleşen Gönüller'i anlattı!
Yağmur Kaşifoğlu: ''Fedakar öğretmenlerin yaşadıklarını anladım...''

üyeler ne diyor?

( 2 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
mine_atesar
büyük ustasın sen yıllar geçtikçe bile sen unutulmazsın efsane adam
selendast
muhteşem bir yüz ve mimikler.oyunculuk derseniz su götürmez bir gerçek.ey büyük üstadım sizi önceden de izlerdim ama serçe dizisinden beri sizi daha dikkatli izlemeye başladım.bu diziyle gözlerinizdeki ışığı fark ettim.ne kadar parlak,ışıl ışıl.geçmişte oynadığınız eski filmlerinize ve dizilerinizin de bir bölümüne baktım.o ışık,o kıpırtı ve o heyecanın o gözlerde hep var olduğunu fark ettim.yıllar geçmiş ama o ilk ilk günkü heyacan o yapılan işe duyulan tutku hiç azalmamış üstadım.gözleriniz konuşuyor adeta.bu yazdıklarım abartı değil biraz dikkat eden herkesin görebileceği gerçekler.sadece dikkatli bakmak yeterli türk sinemasına gerçek bir hediyesiniz bunu biraz geç fark ettim. yaptığınız işlerle bu işe gönül vereceklere de muhteşem bir örneksiniz. sizi daha uzun süre ekranlarda ve sinemada görmek istiyoruz.hakettiğniz değeri size gösteremedeğimiz için kendi adıma özür diliyorum.sağlık ve mutlu ve bol alkışlı bir ömür diluyorum size büyük usta.
Henüz eklenmiş bir anket bulunmuyor.