2020 Altın Küre Ödülleri kazananları belli oldu! Chernobyl, Succession ve diğerleri

77. Altın Küre Ödülleri'nde (Golden Globe Awards) kazananlar belli oldu. İşte kategoriler ve kazananların listesi...

Volkan Küçükel
06 Ocak 2020 - 08:55
Kültür Sanat

Hollywood Yabancı Basın Birliği'nce (Hollywood Foreign Press Association) televizyon dizileri ve filmlere verilen; Oscar ve Grammy'den sonra en çok izlenen üçüncü ödül töreni olma özelliğini taşıyan "Altın Küre Ödülleri"nin (Golden Globe Awards) 2020 senesi kazananları belli oldu!

77. ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ'NDE KAZANANLAR BELLİ!

Sabaha karşı Beverly Hilton, Los Angeles'ta 77.si düzenlenen organizasyonla ödüllerin sahiplerini bulduğu gecenin sunucusu Ricky Gervais'ti.

ALTIN KÜRE'YE DAMGA VURANLAR!

Televizyon kategorisinde HBO dört ödülle geceye damgasını vuran kanal olurken, Hulu ve Amazon Prime Video takipçileri oldu. Netflix beş adaylığının sadece bir tanesini ödüle çevirebildi.

Chernobyl, Fleabag ve Succession ise ikişer ödülle seneye damga vuran diziler oldular.

İşte gecenin kazananları:

DRAMA

EN İYİ DİZİ: Succession (HBO)
Diğer adaylar: Big Little Lies (HBO), The Crown (Netflix), Killing Eve (BBC America), The Morning Show (Apple TV Plus)

EN İYİ ERKEK OYUNCU: Brian Cox, Succession
Diğer adaylar: Kit Harington, Game of Thrones; Rami Malek, Mr. Robot; Tobias Menzies, The Crown; Billy Porter, Pose

20-01/06/brian-cox.jpg

EN İYİ KADIN OYUNCU: Olivia Colman, The Crown
Diğer adaylar: Jennifer Aniston, The Morning Show; Jodie Comer, Killing Eve; Nicole Kidman, Big Little Lies; Reese Witherspoon, The Morning Show

KOMEDİ

EN İYİ DİZİ: Fleabag (Amazon)
Diğer adaylar: Barry (HBO), The Kominsky Method (Netflix), The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon), The Politician (Netflix)

EN İYİ ERKEK OYUNCU: Ramy Youssef, Ramy
Diğer adaylar: Michael Douglas, The Kominsky Method; Bill Hader, Barry; Ben Platt, The Politician; Paul Rudd, Living With Yourself

20-01/06/ramy-youssef.jpg

EN İYİ KADIN OYUNCU: Phoebe Waller-Bridge, Fleabag
Diğer adaylar: Christina Applegate, Dead to Me; Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel; Kirsten Dunst, On Becoming a God in Central Florida; Natasha Lyonne, Russian Doll

20-01/06/phoebe-waller-bridge.jpg

MİNİ DİZİ / TV FİLMİ

EN İYİ MİNİ DİZİ / TV FİLMİ: Chernobyl (HBO)
Diğer adaylar: Catch-22 (Hulu), Fosse/Verdon (FX), The Loudest Voice (Showtime), Unbelievable (Netflix)

EN İYİ ERKEK OYUNCU: Russell Crowe, The Loudest Voice
Diğer adaylar: Christopher Abbott, Catch-22, Jared Harris, Chernobyl, Sam Rockwell, Fosse/Verdon, Sacha Baron Cohen, The Spy

EN İYİ KADIN OYUNCU: Michelle Williams, Fosse/Verdon
Diğer adaylar: Kaitlyn Dever, Unbelievable; Joey King, The Act, Helen Mirren, Catherine the Great; Merritt Wever, Unbelievable

20-01/06/michelle-williams.jpg

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU: Stellan Skarsgård, Chernobyl
Diğer adaylar: Alan Arkin, The Kominsky Method; Kieran Culkin, Succession; Andrew Scott, Fleabag; Henry Winkler, Barry

20-01/06/stellan-skarsgard.jpg

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU: Patricia Arquette, The Act
Diğer adaylar: Toni Collette, Unbelievable; Meryl Streep, Big Little Lies; Emily Watson, Chernobyl; Helena Bonham Carter, The Crown

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat