Al Sancak'ın İsmail’i Tezhan Tezcan ve Selçuk’u Ahmet Olgun Sünear'dan samimi açıklamalar!

Güçlü prodüksiyonu, etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan, sezonun en iddialı yapımı ‘Al Sancak’ın İsmail’i Tezhan Tezcan ve Selçuk’u Ahmet Olgun Sünear dizi hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Al Sancak konusu ne? Al Sancak hangi kanalda? Al Sancak hangi gün? Tezhan Tezcan kimdir? Olgun Sünear kimdir?

Volkan Usta
18 Mart 2023 - 09:58
Kültür Sanat

Güçlü prodüksiyonu, etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan, sezonun ilgiyle izlenen yapımı ‘Al Sancak’ın oyuncularından dizinin İsmail’i Tezhan Tezcan ve Selçuk’u Ahmet Olgun Sünear açıklamalarda bulundu.

23-03/18/tezhan-tezcan-3.JPG

“İsmail Başçavuş, Timin en tecrübeli askeri”

Dizide Kıdemli Başçavuş İsmail Koca’yı canlandıran Tezhan Tezcan, karakteri için “Timin en tecrübeli askeri. Doğuda postalının değmediği bölge kalmamış. Karısını karnında çocuğuyla terör örgütünün kurduğu pusuda kaybetmiş. Ailesi timi olan İsmail Başçavuş, kanıyla canıyla vatanı için savaşan gözü kara bir özel kuvvetler askeri.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ İÇERİK

23-03/18/a-olgun-sunear-1.JPG

“Gerçek bir Tim olduk”

Al Sancak’ dizisinin hazırlık aşamasında 3 ay boyunca haftada 6 gün olmak üzere eğitim aldıklarını dile getiren Tezcan, “Eğitim süremizde sat komandolarının 1. ve 2. düzey eğitimini eksiksiz tamamladık ve gerçek bir tim haline dönüştük.” dedi.

23-03/18/tezhan-tezcan-1.JPG

Al Sancak dizisinin kariyerimdeki yeri ayrı”

Al Sancak dizisinin kariyerinde çok ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Tezcan, “11 yaşından beri asker olmayı hayal eden biriyim dolayısıyla şu anda Al Sancak sayesinde bir hayalimi gerçekleştirip karakterimi zevkle oynuyorum. Bugün evlerimizde rahat uyuyabiliyorsak bu, sınırlarımızdaki askerlerimiz sayesindedir. Al Sancak sayesinde onların zor hayatlarını bir nebze olsun ekrana taşıdığımız için çok mutluyum.” dedi.

23-03/18/a-olgun-sunear-3.JPG

“Selçuk, Timin makineli tüfek nişancısı”

Dizide Piyade Uzman Çavuş Selçuk Türker’e hayat veren Ahmet Olgun Sünear, karakteri için “Takımın ağır makineli tüfek nişancısı. Dolayısıyla takımın atış ve kas gücünü temsil ediyor. Yüksek enerjisi nedeniyle genellikle çok acıkan ve çok yemek yiyen bir karakter. On senedir takımın bir parçası. Hayallerinden biri bir gün subay olabilmek.” dedi.

İLGİLİ İÇERİK

 23-03/18/tezhan-tezcan-2.JPG

Eğitim sürecimiz takım olma yolunda bize yardımcı oldu”

Askeriye yabancı olduğum bir ortam değildi. O yüzden askeri displini içimde bulmak çok zor olmadı. Yoğun teknik bir eğitim sürecimiz oldu. Bu hem operatör olarak silah kullanımı ve taktik bilgiler bakımından yüksek bir kaliteye ulaşmamızı sağladı. Uzun süreli yoğun eğitim sürecimiz ayrıca takım olma yolunda bize çok yardımcı oldu.

“Selçuk’u canlandırmak övünç kaynağı”

Emekli bir subayın evladı olarak, bir Türk Silahlı Kuvvetler mensubunu canlandırmak benim için yüksek bir övünç kaynağı.

Al Sancak yeni bölümleriyle her perşembe saat 20.00'de TRT1'de...

İLGİLİ İÇERİK

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat