Çarpışma Veli (Onur Saylak) kimdir?

Show tv ekranlarının yeni dizisi Çarpışma'nın kötü adamı Veli'yi kim canlandırıyor? Gerçek adı nedir?

Merve Mutlu
22 Kasım 2018 - 15:33
Yeni Bölüm

Başrollerinde Elçin Sangu ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi başarılı ve popüler isimlerin rol aldığı Çarpışma dizisinin kadrosu oldukça dikkat çekiyor. Çarpışma dizisinin karanlık adamı Veli'yi kim canlandırıyor? Onur Saylak kimdir?

18-11/22/onur-saylak-1542890474.jpg

Çarpışma Veli kimdir?

Veli, karanlık dünyanın içinde büyük işler çeviren biridir. Kimse izini bulamaz, hiçbir kameraya görüntü vermez, telefonu dinlenemez. Herkese ve her şeye karşı büyük bir güven sorunu vardır. Acımasız ve merhametsizdir. Çarpışmanın kilit noktasındaki isimdir.

Çarpışma dizisinde Veli karakterini Onur Saylak canlandırmaktadir.

18-11/22/onur-saylak-k.jpg

Onur Saylak kimdir?

12 Eylül 1982 doğumlu oyuncu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde eğitim gördü. Üniversiteden ayrılarak şansını tamamen farklı bir alan olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde denedi. Bu arada üniversitenin tiyatro kulübüne katılarak oyunculuğa başladı (İletişim Fakültesi Tiyatro Topluluğu). Amatör tiyatro oyunlarında yer aldı. Bundan sonra hayatının geri kalanını aktör olarak sürdürmeye karar verdi ve Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Hemen kabul gördü ve kendini tamamen oyunculuğa odakladı. Bilkent Üniversitesi’nde eğitim gördüğü süre boyunca Getto ve Nazım Hikmet’in Her Şeye Rağmen adlı oyunu da dahil birkaç tiyatro oyununda yer aldı.

Hisarbuselik dizisinde "Çetin" isimli karakteri canlandırdı. Kod Adı dizisiyle izleyici kitlesini genişletti. Ayrıca TED Koleji'nde tiyatro yönetmeni olarak da çalıştı. Sesinin şarkı söylemeye uygun olmasından dolayı üniversite korosunda yer aldı ve müzikal tiyatro ile ilgilendi (Biedermann ve Kundakçılar). Bazı tiyatro oyunları için şarkı sözleri yazdı. TRT 2 televizyonunda Hadi Gidelim (2003) isimli 13 bölümlük bir gençlik programı sundu.Asi dizisinde "Ziya" isimli karakteri canlandırdı. Sinema dünyasına da 6 Haziran 2008 tarihinde 15. Altın Koza Film Festivali kapsamında ilk kez gösterime giren ve aynı zamanda en iyi film ödülünü kazanan Sonbahar adlı sinema filmiyle adım atmıştır.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat