Engin Altan Düzyatan Kurşun dizisindeki rolü hakkında konuştu!

Fox ekranlarında izleyici ile buluşmak için gün sayan dizinin başrolü dizi hakkında açıklamalar yaptı.

Merve Mutlu
10 Ekim 2019 - 11:01
Yeni Bölüm

Başrolünde Cumhuriyet Savcısı Orhan Atmaca karakteri ile Engin Altan Düzyatan'ın ve Gazeteci Leyla Devrim karakteri ile Burçin Terzioğlu'nun yer aldığı, Fox ekranlarının 23 Ekim'de başlayacak olan yeni dizisi Kurşun'un bekleyiş heyecanı devam ediyor.

19-10/10/kursuuun.jpg

Dizinin Savcı karakterini canlandıran yıldız oyuncusu Engin Altan Düzyatan, dizi ve dizideki karakteri hakkında da açıklama yaptı. Senaryosunu Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar’ın kaleme aldığı dizinin başrolü bakın neler söyledi...

"Karakterleri vücudunuza nasıl yerleştireceğinizi bulmak hiç kolay bir süreç değil..."

19-10/10/kursun-dizisi.png

Yeni bir dizi ve yeni bir karaktere hazırlık sürecinin nasıl işlediğinden bahseden Düzyatan,  “Hazırlık süreçlerinin hepsi zordur. Çünkü yepyeni bir karakterle tanışırsınız ve o karakterle aranızdaki bağları kurmak, o karakterleri vücudunuza nasıl yerleştireceğinizi bulmak hiç kolay bir süreç değil. Bu süreçte tabi ki yalnız değildim. Oyuncu arkadaşlarımla, özellikle yapımcıyla ve yazarlarla birlikte geçirdiğimiz vakit, karakteri daha iyi anlamama çok yardımcı oldu. Orhan’a hemen her karaktere yaklaştığım gibi yaklaştım. İlk önce yürüyüşünü, sonra tavrını, sonra sesini ve daha sonra da iç enerjisini ve dış enerjisini bulmakla vakit geçirdim. Çok farklı bir rol çıktı gerçekten. Çok heyecanlanıyorum, çok etkileniyorum rolü oynarken. İçinde olmaktan çok mutluyum. Bakalım rol nereye gidecek? Nasıl bir yere sürükleyecek bizi? Ben de çok merak ediyorum...” açıklamalarında bulundu. 

"Adaletin peşide koşan genç bir adam.."

19-10/10/orhan-atmaca.png

Dizide adalet arayan gözü kara bir Cumhuriyet savcısı olan Orhan Atmaca'yı canlandıracak olan oyuncuyu, canlandıracağı karakterle ilgili en çok etkileyen şeyi ise şu sözlerle ifade ediyor: "Hayata tertemiz bir bakış açısındayken, Orhan’ın kaderin karşısına çıkardıklarıyla çok farklı bir yöne ilerlemesi ve kaçınılmaz değişimi oldu. Saçından favorilerine, kostümünden bıyığına kadar çok farklı bir görünümle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Düzyatan, Orhan’ı bu şekilde tarif ediyor: “Orhan idealist, kendini adalete adamış ve adaleti hayatının en üst noktasına taşımış başarılı bir savcı. Geçmişten gelen kusurlarıyla uğraşan Orhan için annesi ve kız kardeşi, adalet kadar hayatının vazgeçilmezleri. Gece alemini ve o çevreyi çok iyi bilmesine rağmen uzak durmayı tercih eden Orhan, mahalle kültürünü de eğitimini de beraber almış, adaletin peşinde koşan genç bir adam.”

-Medyatava

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat