Güvercin Bedir Kavvi (Menderes Samancılar) kimdir?

Yeni dizi Güvercin'in konusu da oyuncuları da oldukça büyük merak uyandırıyor. Güvercin dizisinde Bedri karakterini canlandıran kimdir? Kaç yaşında, daha önce nerede oynadı gibi soruların cevapları bu haberde.

Merve Mutlu
25 Kasım 2019 - 10:18
Yeni Bölüm

Yeni dizi Güvercin'in konusu da oyuncuları da oldukça büyük merak uyandırıyor. Güvercin dizisinde Bedri karakterini canlandıran kimdir? Kaç yaşında, daha önce nerede oynadı gibi soruların cevapları bu haberde. İşte tüm merak edilenler.. 

Güvercin Bedri kimdir?

19-11/21/bedir-kavvi.png

Zülüf ve Müslüm’ün babası, Zeliha’nın kocasıdır. On beş yıl önce, yakın arkadaşı olan Cibinoğullarının reisi Ahmet'i öldürdüğü iddiası ve hırsızlıkla suçlanarak hapse girmiştir. Derin ve ağır bir adamdır. Cezaevinden sonra her şey normale dönecek diye düşünür ama oğlu Müslüm her şeyi karıştırır.

Güvercin dizisinde Bedri karakterini Menderes Samancılar canlandırmaktadır. 

Menderes Samancılar kimdir?

19-11/21/menderes-samancilar.png

1 Mayıs 1954 doğumlu. 1974 yılında bir gazetenin açtığı fotoroman kralı yarışmasında birinci oldu. İki yılda yirminin üzerinde fotoromanda başrol oynadı. 1975 yılında, yönetmenliğini Yılmaz Duru'nun yaptığı İnce Memed Vuruldu filmiyle sinemaya adım attı. 1998 yılına kadar, dördü başrol olmak üzere yaklaşık seksen filmde çeşitli roller oynadı. 1998'de, Fransız yönetmen Claude Lelouche'un çektiği Hasards ou coïncidences (Şans ya da Tesadüf) adlı filmde rol aldı. Son dönemde pek çok televizyon dizisinde oynadı. 2005 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde sergilenen Selvi Boylum Al Yazmalım adlı oyunun başrollerini Kerem Alışık ve İpek Tuzcuoğlu ile paylaştı.

Menderes Samancılar, 1999 genel seçimlerinde Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin Adana milletvekili adayı oldu.

15 yaşından beri şiir yazan Samancılar, Eylül 2003'de Sonbaharın Sarısını Vurdular Gece adlı şiir kitabını yayımladı. Samancılar, sinema için gelecek dönemlerde çok iyi bir senaryo yazmak istiyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat