Güvercin Kevsa (Nursel Köse) kimdir?

Ekranların yeni dizisi Güvercin'in kadrosu da hikayesi de oldukça ilgi çekiyor. Güvercin dizisinde Kevsa kimdir? Gerçek adı nedir? Daha önceki dizileri, yaşı.. İşte tüm merak edilenler..

Merve Mutlu
25 Kasım 2019 - 09:21
Yeni Bölüm

Ekranların yeni dizisi Güvercin'in kadrosu da hikayesi de oldukça ilgi çekiyor. Güvercin dizisinde Kevsa kimdir? Gerçek adı nedir? Daha önceki dizileri, yaşı.. İşte tüm merak edilenler.. 

Güvercin Kevsa kimdir?

19-11/21/kevsa.png

On beş yıl önce kocası Ahmet Cibran öldürülen 3 çocuk annesi bir kadındır. Ökkeş, Nefise ve Kenan'ın annesidir. Kenan'la çok fazla anlaşamasa da küçük oğlu hastalık derecesinde bağlıdır. Eşini kaubettikten sonra oldukça katı bir karaktere bürünen Kevsa etrafa korku salan ve sözü geçen bir hanımağa olmuştur. 

Güvercin dizisinde Kevsa karakterini Nursel Köse canlandırmaktadır. 

Nursel Köse kimdir?

19-11/21/nursel-kose.jpg

29 Mart 1961 doğumlu olan oyuncu, 17 yaşında üniversite için Almanya`ya yerleşti (1978). Köln Üniversitesi`nde Mimarlık okuduktan sonra kısa bir süre mesleğini yaptı. Daha sonra psikoterapist olan arkadaşı Serpil Pak ile kabare yapmaya başladı. İlk kadın kabare grubunu kurdu. Grubun adı "Die Bodenkosmetikerinnen" yani "Yer Kozmetikçileri" di. Bu kabare ile Berlin`de büyük başarı yakaladı, kabarenin yıldızı olarak tanındı. Bunun dışında radyo tiyatroları ve şiirler yazdı. Hem Alman hem de Türk dizi ve filmlerinde oynadı.2007 yapımı Yaşamın Kıyısında filmiyle adını tüm dünyaya duyurdu, oyunculuğuyla Anam ve Yaşamın Kıyısında filmleriyle büyük beyeni topladı. 2007 Münster Film Festivali`nde jüride yer aldı ve onur konuğu oldu. San Franciso`da yapılan Berlin Beyond Film Festivali`nde onur konuğu oldu.Türk-ALman oyuncu olarak tanınmaktadır. 1992 yılından beri stand-up yapmaktadır.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat