Haldun Dormen Çukur'da!

Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Çukur, gelecek bölümlerde usta oyuncu Haldun Dormen'i Şanar rolü ile ağırlayacak!

Nurşah
04 Mayıs 2018 - 16:48
Yeni Bölüm

Pazartesi akşamlarının reyting birincisi Çukur, oyuncu kadrosu ve farklı konusu ile dikkat çekiyor. Yayınlanan her bölümü ile izleyicilerine oldukça heyecanlı dakikalar yaşatan dizinin yeni bölümlerinde sürpriz bir isim de konuk oyuncu olarak Şanar karakteri ile kendisini gösterecek!

 18-05/04/haldun-dormen-konuk-oyuncu.jpg

Çukur'un yeni misafiri Haldun Dormen!

Oyuncu kadrosunda Perihan Savaş, Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal gibi ekranların sevilen yüzlerini bir araya getiren Show Tv'nin fenomen dizisi Çukur'un ilerleyen bölümlerinde sürpriz bir oyuncu ile karşılaşacağız! 

Medyatava'dan Birsen Altuntaş'ın paylaştığı bu bilgiye göre Haldun Dormen, gelecek bölümlerde Çukur'a konuk oyuncu olarak katılacak! Usta oyuncu sihirbaz Şanar karakteri ile diziye dahil olacak ve Aliço ile karşılaşacak! Çukur Şanar karakteri hakkındaki detayları dizinin yayınlanan bölümü ile öğreneceğiz.

Haldun Dormen kimdir?

5 Nisan 1928 doğumlu usta oyuncu an itibari ile 90 yaşındadır. Tiyatro eğitimini ABD Yale Üniversitesi'nde aldı. İstanbul'a döndüğünde önce Muhsin Ertuğrul yönetimindeki Küçük Sahne'ye girdi ve Cinayet Var adlı oyundaki dedektif rolüyle ilk kez seyirci karşısına çıktı. Bir buçuk yıl Muhsin Ertuğrul ile çalıştıktan sonra  60 kişilik bir salonu olan Cep Tiyatrosu'nu kurdu. 1961'de Türkiye'de sahnelenen ilk müzikal olarak bilinen Sokak Kızı İrma'yı sahneledi.

1966'da sinemacılık yapan Dormen, bu dönemde iki film yönetti: Ekrem Bora ile Belgin Doruk'un rol aldığı Bozuk Düzen (1966) ve Müşfik Kenter, Nedret Güvenç, Belgin Doruk'un rol aldığı Güzel Bir Gün İçin (1967). Bozuk Düzen, 3. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi film birincilik ödülünü, Güzel Bir Gün İçin ise 4. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Komedi Filmi ödülü aldı. Ödüllere rağmen filmler gişe başarısı sağlamayınca sinemadan vazgeçip yeniden tiyatroya döndü.

18-05/04/haldun-dormen-cukur.jpg

Dormen Tiyatrosu, 1972'de Ses Tiyatrosu'nda Ayı Masalı adlı oyunla perdelerini açtı. Bit Yeniği, Şahane Züğürtler gibi oyunlar sahneledi. 1977'de televizyonun yaygınlaşması sonunucu artan ekonomik sıkıntılar yüzünden tiyatroyu kapatmak zorunda kaldı. Dormen, 1977'den sonra televizyonculuk ve radyoculuk yaptı. 1984'te Dormen Tiyatrosu yeniden perdelerini açtı. Ancak 2001 yılından yaşanan ekonomik kriz ve 17 Ağustos depremi sonrasında tiyatronun elverişsiz konumu yüzünden deprem korkusuyla seyirci sayısının düşmesi tiyatronun yeniden kapanmasına neden oldu.

Haldun Dormen, 11 oyun yazdı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde ders verdi, Hacettepe Üniversitesi tarafından Onursal Bilim Doktoru olarak ödüllendirildi. Televizyon için de çok sayıda program hazırlayan Dormen, çeşitli televizyon dizilerinde rol alarak ününü arttırdı. Yapı Kredi Sigorta adlı sigorta şirketine sanat danışmanlığını sürdüren Haldun Dormen, 1997'den beri verilmekte olan Afife Jale Ödülleri'nin gerçekleştirilmesine ön ayak olmuştur.

Dormen, 1959'da halkla ilişkiler alanında dünyaca tanınan bir isim olan Betül Mardin ile evlenmiş, sekiz yıl süren bu evliliğinden Ömer adlı bir oğlu dünyaya gelmiştir. Haldun Dormen, anılarını "Sürç-ü Lisan Ettikse", "Antrakt", "İkinci Perde" adlı kitaplarında toplamıştır. Bulvar komedisi ve vodvil türünde uzmanlaşmış bir tiyatro yönetmenidir. 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat