Hazal Kaya nasıl ünlü oldu? İşte yıldızın hikayesi..

Ekranların sevilen ismi Hazal Kaya nasıl ünlü oldu?

Merve Mutlu
13 Mayıs 2020 - 14:21
Magazin

İlk kez Acemi Cadı dizisinde konuk oyuncu olarak karşımıza çıkan Hazal Kaya kariyeri boyunca: Taşların Sırrı, Genco, Aşk-ı Memnu, Behzat Ç., Adını Feriha Koydum, A.Ş.K, Son Aşk, Maral ve Bizim Hikaye dizilerinde rol aldı. Ünlü oyuncu Hazal Kaya'nın nasıl ünlü olduğunu merak ediyor musunuz?

Hazal Kaya nasıl ünlü oldu?

20-05/13/hazal-kaya.jpg

ilkokulu Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu'nda, liseyi İstanbul İtalyan Lisesi'nde okuyan Hazal Kaya, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümüne girdi. 4.5 yaşında keman, 7 yaşında bale dersleri almaya başlayan Kaya, okulun tiyatro kolunda ve korosunda da yer aldı. lise devam ederken de katalog çekimlerinde ve ajanslarda bulundu. Liseye devam ederken Cola Turca reklam yüzü oldu. Acemi Cadı dizisinde 46. bölümde konuk oyuncu olarak yer alan oyuncu lise 2. sınıftayken de Genco dizisi ile ilk kez başrolde yer aldı.

Hazal Kaya kimdir? 

20-05/13/hazal-kaya-kimdir.jpg

1 Ekim 1990'da Gaziantep'te doğan Hazal Kaya ilkokulu Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu'nda, liseyi İstanbul İtalyan Lisesinde okumuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümüne 2009 yılında girmiştir ve halen eğitimi devam etmektedir. 2006 yılında Acemi Cadı dizisinde 46. bölümde konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2007 yılında ilk kez Genco adlı bir televizyon dizisinde başrol oynadı. Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal'i canlandırmıştır. 14 Ocak 2011 Show TV'de başladığı Adını Feriha Koydum adlı diziyle ekranlara geri döndü. Adını Feriha Koydum dizinin 2. sezon finalinde diziden ayrılan Hazal 2012-2013 sezonunda Son Yaz-Balkanlar 1912 ile ekrana döndü. Ancak dizi iyi rating almadığı gerekçesiyle yayından kaldırıldı. Kendisi 3 dil bilmektedir: Türkçe, İngilizce ve İtalyanca. 4. dil olarak Almanca öğrenmeye başlamıştır

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat