Legion 2. sezon ne zaman başlıyor?

FX'in Marvel dizisi Legion 03 Nisan Salı akşamı yeni sezonuyla geri dönüyor.

Volkan Küçükel
06 Şubat 2018 - 23:20
Gündem

İlk sezonuyla 2017'nin en iyi dizileri listelerinde kendine yer bulmayı başaran FX'in dikkat çekici Marvel dizisi "Legion"ın merakla beklediğimiz 2. sezonunun başlangıç tarihi artık belli!

LEGION 2. SEZON 03 NİSAN'DA BAŞLIYOR!

Marvel'ın meşhur X-Men evreni temalı dizisi 03 Nisan Salı FX ekranlarında yeni sezon serüvenine başlayacak.

18-02/06/legion-twitter.png

Sekiz bölümden oluşan ilk sezonu 08 Şubat-29 Mart tarihleri arasında ekranlara gelen dizinin 2. sezonu 10 bölümden oluşacak. Yeni sezon hikayesinde David Haller'e ek olarak diğer karakterlere daha fazla odaklanılacak.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayı içinde yeni sezon çekimlerine başlanan Legion'ın bu sezon için çekim lokasyonu değişmiş ve set, vergi teşviklerinden yararlanmak için Vancouver'dan Kaliforniya'ya taşınmıştı.

18-02/06/legion-2-sezon.jpg

Chris Claremont ve Bill Sienkiewicz ikilisince yaratılan Marvel Comics karakteri Legion'a (David Charles Haller) dayalı olarak Noah Hawley tarafından geliştirilen dizinin hikayesi; Dan Stevens'ın canlandırdığı, çocukken kendisine şizofreni teşhisi konduğu için gençliğinin çoğunu akıl hastanesinde geçirmiş, 30'lu yaşlarının başındaki David Keller karakterine odaklanıyor.

David, çekici ve gizemli bir kadın olan Syd (Rachel Keller) ile yakınlaşmasından sonra gördüğü halüsinasyonların ve duyduğu seslerin aslında gerçek olabileceğini fark eder. Hastaneden kaçtıktan sonra ablasının evine sığınır ancak Syd'in hayatına tekrar girişi ile bambaşka bir dünya David'i beklemektedir.

Jean Smart, Jeremie Harris, Amber Midthunder, Bill Irwin ve Aubrey Plaza gibi isimleri de oyuncu kadrosunda bulunduran Legion'ın yürütücü yapımı kadrosu ise Hawley, John Cameron, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb ve Jim Chory'den oluşuyor.

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat