Netflix yapımı 14 Zirve: Hiçbir Şey İmkansız Değildir konusu, fragmanı

Netflix'in spor-macera türündeki belgesel filmi "14 Zirve: Hiçbir Şey İmkânsız Değildir (14 Peaks: Nothing is Impossible)" izleyiciyle buluştu. Konusu, fragmanı...

Volkan Küçükel
02 Aralık 2021 - 01:51
Kültür Sanat

"Dağlardayken pes edersen ölürsün..."

Netflix'in spor ve macera türündeki belgesel filmi "14 Zirve: Hiçbir Şey İmkânsız Değildir (14 Peaks: Nothing is Impossible)" izleyiciyle buluştu.

14 ZİRVE: HİÇBİR ŞEY İMKANSIZ DEĞİLDİR'İ TANIYALIM!

Yönetmenliğini Torquil Jones'un üstlendiği 1 saat 41 dakika süreli filmin konusuna bakacak olursak;

"Dünyada 8.000 metreden yüksek sadece 14 dağ var. 14'üne birden en kısa sürede tırmanma rekoru 7 yıldı. Hayatta kalabilirsem bunu 7 ayda yapabilirim..."

14 Zirve: Hiçbir Şey İmkânsız Değildir'de izleyiciler; Nepalli korkusuz dağcı Nimsdai Purja'nın, dünyadaki 8.000 metreden yüksek 14 zirvenin tamamına yedi ayda tırmanmak için imkânsız gibi görünen bir maceraya atılmasına tanıklık ediyor.

Her şeyden önce bu görev, korkuya yer olmayan sarsılmaz bir zihinsel dayanıklılık gerektiriyor. Peki, Purja bu destansı rekoru kırabilecek mi?

21-12/02/14-peaks-nothing-is-impossible-foto.jpeg

Hollywood Music in Media Ödülleri (HMMA) tarafından en iyi orijinal müzik - belgesel dalında aday gösterilen 14 Peaks: Nothing Is Impossible'ın yazarlığını Gabriel Clarke & Torquil Jones ikilisi üstleniyor.

Netflix'in en iyi 10 listesine iyi bir giriş yapan film eleştirmenlerden de genel olarak olumlu geri dönüşler alıyor.

21-12/02/14-peaks-nothing-is-impossible-izle.jpeg

14 Zirve: Hiçbir Şey İmkânsız Değildir; Little Monster Films ve Noah Media Group iş birliğiyle hazırlandı.

"14 Peaks: Nothing Is Impossible" (Netflix) Fragman:

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat