Netflix yapımı Benazir'e Üç Şarkı'yı tanıyalım! Konusu, fragmanı

Netflix'in kısa belgesel filmi "Benazir'e Üç Şarkı (Three Songs for Benazir)" yayınlandı. Konusu, fragmanı...

Volkan Küçükel
24 Ocak 2022 - 23:47
Kültür Sanat

"Ya yabancılar tarafından bombalanacağız ya da Taliban tarafından öldürüleceğiz..."

Netflix'in kısa belgesel filmi "Benazir'e Üç Şarkı (Three Songs for Benazir)" yayınlandı.

22 dakika süreli Afgan belgesel filmi 24 Ocak 2022 Pazartesi tarihinden itibaren Netflix platformundan izlenebiliyor.

BENAZİR'E ÜÇ ŞARKI NASIL BİR YAPIM? KONUSU

2021 Full Frame Belgesel Film Festivali'nde ilk kez gösterilen ve en iyi kısa film jüri ödülünü kazanan yapımın konusuna bakacak olursak;

Benazir'e Üç Şarkıda; yerinden edilmiş insanların kaldığı bir kampta yaşayan yeni evli Afgan bir adamın, orduya katılma hayaliyle aile sorumlulukları arasında denge kurmakta zorlanmasına tanıklık ediyoruz.

Konunun merkezindeki iki isim Shaista ve Benazir. Yeni evli olan çift, Kabil'de yerinden edilmiş insanlar için oluşturulan bir kampta yaşamlarını devam ettirmeye çalışmaktadır.

Shaista, kabilesinden Afgan Ulusal Ordusu'na katılan ilk kişi olma hayallerini bir aile kurma sorumluluklarıyla dengelemek için mücadele etmektedir.

Shaista'nın Benazir'e olan sevgisi aşikar olsa bile, onunla bir hayat kurmak için vermesi gereken kararların derin kapsamlı sonuçları vardır.

22-01/25/three-songs-for-benazir-poster.jpg

Elizabeth Mirzaei & Gulistan Mirzaei ikilisinin yönetmenliğini üstlendiği belgeselin yapımcı kadrosunda Omar Mullick, Hamayoun Noori ve Jamil Rezaei bulunuyor.

"BENAZİR'E ÜÇ ŞARKI" ÖDÜLLERİ

Yapım, Full Frame Belgesel Film Festivali (Jüri En İyi Kısa Film Ödülü) dışında Yamagata Uluslararası Belgesel Film Festivali (Mükemmellik Ödülü), Odense Film Festivali (Soapbox Ödülü), Middle East Now (OFF Cinema 2021 Ödülü), Message to Man Uluslararası Film Festivali (En İyi Kısa Jüri Ödülü) gibi pek çok ödüle daha sahip.

22-01/25/three-songs-for-benazir-1643070401.jpeg

"Three Songs for Benazir" (Netflix) Fragman:

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat