Savaşçı dizi setinde büyük kriz!

Savaşçı dizisi set ekibi ile oyuncu Berk Oktay arasında neler yaşandı?

Berfu Özlen
05 Haziran 2017 - 12:30
Gündem

Son zamanların en başarılı asker temalı dizilerinden Savaşçı'nın setinde kriz çıktı. 

Dizinin başrol oyuncusu ve set ekibi arasında yaşanan gerginliğinin ardından, internette paylaşılan iddialar, dizinin hayranlarını şok etti.

Hakaret iddiası!

Başrol Berk Oktay'ın set emekçilerine hakaret ettiği iddiası, set çalışanı olduğunu öne süren bir kişi tarafından Instagram hesabından yayıldı. Yayınlanan açıklamada; “Bizler Limon Yapım’ın Fox TV’de yayınlanan Savaşçı dizisinin teknik ekibi olarak, bu sabaha karşı sahne çekimi sırasında başrol oyuncusu Berk Oktay’ın tüm ekibe ağır hakaretler ve küfür ederek seti terk etmesinden dolayı Berk Oktay ile çalışmayı reddederek kendisini boykot ediyoruz. Bu kararımızı tüm kamuoyuna duyururuz.” yazan ve set çalışanı olduğunu iddia eden kişiye cevap, oyuncu Berk Oktay'ın kendisinden geldi. Twitter ve Instagram hesaplarından ortak açıklama yapan Oktay "Türk Kamuoyuna" başlıklı açıklamasını paylaştı.

17-06/05/oktay.jpg

Limon Yapım veryansın etti

Yaşanan kriz ile alakalı yapım şirketi Limon Yapım'dan da açıklama geldi. Şirket; "Değerli izleyecelerimiz ve bu sektörde çalışan emekçi arkadaşlar, Bazı sosyal medya hesaplarında “Savaşçı” hakkında çıkan asılsız iddialara cevap verme gereği duyuyoruz. Limon Yapım tarafından çekilen, Fox Tv’de yayınlanan “Savaşçı”, bizim çok önem verdiğimiz, zor ve aksiyon sahneleriyle dolu bir yapımdır. Bu sebepten dolayı; dizi, ekibin rahat şartlarda çalışabilmesi amacı ile 3 ekip ve 3 yönetmenle çekilmektedir. Çekim kalitesinden hiçbir şekilde ödün vermemek adına, bazı dönemlerde teknik olarak anlaşamadığımız veya ekibin çalışma sistemine ayak uyduramayan kişilerle, işin devamlılığını ve düzenini korumak amacıyla yollarımızı ayırabiliyoruz. Bunu tabii ki işten çıkarılan her insanın yasal hak edişlerini ödeyerek yapıyoruz. Limon Yapım olarak çalıştığımız her ekibin, her tedarikçinin hiçbirini mağdur etmemeye özellikle özen gösteriyoruz. Sinema Televizyon Sendikası bizimle iletişime geçip sendika üyelerinden yardımcı yönetmenler ve ikinci yönetmenler grubunun bir şikayet yazısı yazacaklarını ilettiler. Biz Limon yapım olarak bu yazının amacını anlamak ve tek taraflı dinlemlerin etik olmayacağın ve bu yüzden uzlaşmak için bir toplantı talebinde bulunmak istediğimizi belirtik.Bu talebimize karşılık vermeyip sadece bizi hedef alan bu yazının yayınlanmasını art niyetli olarak düşünüyoruz. Her yıl bir çok film-dizi yaparak pek çok kişiye iş imkanı sağlayan ve film sektörüne katkıda bulunan bir şirket olarak, işten çıkan bu kişilerin haksız yere yaptığı karalama kampanyasını Limon Yapım olarak kabul etmiyoruz." şeklinde yaptığı açıklama ile, krizi doğrularken, oyuncularının da arkasında olduğu mesajını verdi.

Rol arkadaşından destek mesajı!

Oktay'ın rol arkadaşlarından, Savaşçı dizisi oyuncu Yıldız Çağrı Atiksoy ise, Berk Oktay'a yayınladığı mesajla destek oldu. Set ekibi tarafından mobing uygulandığını iddia eden oyuncu, ekibi kıymet bilmezlikle suçladı.

17-06/05/593455c4c9de3d2ce06bf7a8.jpg

Dizi ayrıca haksız işten çıkarma, maaş gecikmeleri ve uzun çalışma saatleri gibi bir takım problemler nedeniyle daha önce de boykot kararı almıştı.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat