Sultan Abdülhamid'e Büyük Suikast Girişimi

Geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle rating sıralamasında zirveye ortak olarak seyirciyi selamlayan, ES Film’in yapımcılığını üstlendiği TRT’nin yeni tarihi dizisi Payitaht Abdülhamid, ikinci haftasında Sultan Abdülhamid Han’a düzenlenecek büyük bir suikast girişimiyle başlayacak.

Ertan Hekimler
02 Mart 2017 - 00:27
Yeni Bölüm

Geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle rating sıralamasında zirveye ortak olarak seyirciyi selamlayan, ES Film’in yapımcılığını üstlendiği TRT’nin yeni tarihi dizisi Payitaht Abdülhamid, ikinci haftasında Sultan Abdülhamid Han’a düzenlenecek büyük bir suikast girişimiyle başlayacak.

Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı, senaryosunu Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un kaleme aldığı, muhteşem görüntüleriyle, oyunculuklar ve hikâyesiyle izleyicide sinematografik bir tat bırakan dizinin bu haftaki Cuma akşamı yayınlanacak bölümünde yaşanacaklar:

Global Monarşi hesaplar peşinde…
İngilizler, Sultan Abdülhamid’in (Bülent İnal) hilafet makamının kudretiyle Hindistan’da büyük darbe almışlardır. “Düşman” bu hamleye karşılık Sultan Abdülhamid’e büyük bir tertip peşine düşmüştür. Global Monarşi, Theodor Herzl’a (Saygın Soysal) gazetesine atması ortalığı karıştıracak bir manşet gönderir.

Mahmut Paşa (Hakan Boyav) Payitaht'ta başka planlar peşindedir… Bunun için Hiram’ı (Berkan Şal) marifetiyle organize eder. Sultan kendisi için tertiplenen planın tam ortasında kalacak mıdır? Yoksa bu olaylar onun içlerindeki hain plan yapanları bulması için önüne gelen bir fırsatın habercisi midir? Sultan Abdülhamid, yanında ve karşısında olanları görmek için hangi düşüncelerle hareket edecektir?

Sultan Abdülhamid’in ince planı nedir?
Mahmut Paşa, adını planladığı gizli işten uzaklaştırmak için çok kurnazca bir hamle yapar. Abdülhamid, Hiram’ı sorgulamaya alacaktır… Ve bu tertibin başındaki kişi olarak kimi tutuklama emrini verecektir?

Payitaht’ta yaşanan bu gerilim dolu zamanlar, Bidar Kadın’da (Özlem Conker) büyük bir endişe uyandırır. İşin arkasını araştırmaya karar verir. Fakat hiç ummadığı bir tepki ile karşılaşacaktır. Bidar Kadın, kimin engeline takılacaktır?

Celal (Umut Kurt), Hiram’ın peşindedir… Hiram kimseyle temas kurmaz. Celal, Hiram’ın her hareketini Sultan'a bildirir. Celal’in gözden kaçırdığı bir şey vardır… Abdülhamid bu detayı atlamaz…

Başrollerinde Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, İbrahim Kendirci, Berkan Şal, Can Sipahi, Eren Hacısalihoğlu, Gözde Kaya, Bahadır Yenişehirlioğlu, Ali Nuri Türkoğlu ve Umut Kurt’un yer aldığı dizi, 3 Mart Cuma akşamı 20.00’de TRT 1’de.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat