The Tiger Who Came to Tea (Çaya Gelen Kaplan) televizyona uyarlanıyor!

Judith Kerr'in dünyaca ünlü çocuk kitabı The Tiger Who Came to Tea özel bir yapımla televizyona uyarlanıyor.

Volkan Küçükel
08 Şubat 2018 - 17:10
Gündem

Meşhur İngiliz çocuk kitabı "The Tiger Who Came to Tea (Çaya Gelen Kaplan)" televizyona uyarlanıyor!

Judith Kerr'in 1968 senesinde yayımlanan kitabının 50. yıl dönümünde Lupus Films ve HarperCollins Children's Books işbirliğiyle özel bir animasyon yapımın prodüksiyonuna başlanması konusunda anlaşmaya varıldı.

18-02/09/aya-gelen-kaplan.jpg

We're Going on a Bear Hunt ve The Snowman & The Snowdog'ın televizyon uyarlamalarının arkasındaki İngiliz yapımcı Lupus Films'in yayımcı firma ile ortaklaşa girişeceği özel animasyon yapım, el çizimi animasyon şeklinde geleneksel yöntemle oluşturulacak.

18-02/08/judith-kerr.jpg

"THE TIGER THAT CAME TO TEA" HİKAYESİ

1968'de yayımlandığı günden bugüne 5 milyonun üzerinde kopya satışı gerçekleşen ve Kerr'in kendi kızından esinlenerek ortaya çıkardığı The Tiger That Came To Tea'nin hikayesi küçük Sophie ve çay vaktinde Sophie'ye gelen beklenmedik, çizgili misafir sarı bir kaplana odaklanıyor.

Sophie tüm çayı içip bitiren, evde yiyecek ne varsa silip süpüren hatta musluktan akan suları bile bitirmeyi başaran kaplan için ertesi gün tekrar gelirse diye büyük bir teneke kaplan maması alır ancak kaplanın ziyareti bir kereliktir ve bir daha geri dönmez.

Uyarlama yapımın yapımcı kadrosunda Lupus Films'in kurucuları Camilla Deakin ve Ruth Fielding ile birlikte HarperCollins Children's Books'tan Ann-Janine Murtagh, Katie Fulford ve Mia Jupp bulunuyor.

Camilla Deakin yeni projeleri hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

"HarperCollins'in bu özel projede Lupus Films ile çalışmayı tercih etmesinden dolayı çok memnunuz. İkonik çocuk kitabının böylesine önemli bir yıl dönümünde uyarlama işine girişmek onur verici. Çocuklar ve aile izleyicilerine sunmak için orijinal kitabın cazibesini ve büyüsünü yakalamak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız."

18-02/08/judith.jpg

HarperCollins Children's Book yöneticisi Ann-Janine Murtagh'ın görüşleri ise şöyle:

"Başarıya giden yolda kalite ve orijinallik bizim için en önemli unsurlar. Bizimle aynı vizyonu paylaşan ve son yılların en değerli animasyon filmlerinden bazılarını yaratan Lupus Films ile ile ortaklığa girişmek ve The Tiger Who Came to Tea'nin 50. yıl dönümünü kutlarken Judith Kerr'in ikonik resimli çocuk kitabını televizyonda canlandıracak olmak harika."

"The Tiger Who Came to Tea":

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat