Türkiye yapımı diziler dünyaya açılıyor!

Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid ve Çukur gibi dizilerin de aralarında olduğu Türkiye yapımı diziler, Singapur'da düzenlenecek ATF Asya Tv Forum ve İçerik Fuarı'nda sektörün profesyonellerinin beğenisine sunulmaya hazırlanıyor.

Merve Mutlu
06 Aralık 2018 - 15:51
Yeni Bölüm

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı yazılı açıklamaya göre, ATF Asya TV Forum ve İçerik Fuarı'nın, 5-7 Aralık'ta Singapur'da düzenlenecek.

Bakanlık desteğiyle Türkiye yapımı dizilerin yurtdışına açılacağı Tv içerikli fuarla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

Son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımla ihracatta dünya ikinciliğine yükselen Türk dizi sektörü, bu prestijli organizasyonun odağında olacak. Singapur'da düzenlenen ve farklı formatların tanıtımlarının yapıldığı fuara, 700'ü aşkın firmayla yaklaşık 5 bin 500 sektör temsilcisinin katılımı bekleniyor. Fuarda bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde sektörün önde gelen temsilcilerinin oluşturacağı ticaret heyeti dünya profesyonelleriyle buluşacak. Kurulacak 54 metrekarelik ülke standında dizi filmlerimiz uluslararası sektörün beğenisine sunulacak.

 18-12/06/dirilis-ert.jpg

Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid, Çukur gibi sevilen dizilerin, fuar boyunca sektör profesyonellerine sunulacağı belirtilen açıklamada, fuarda Çin, Güney Kore, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Malezya, Sri Lanka ve Tayland gibi Türkiye'nin içerik sektörü açısından hedef pazarlar olan ülkelerin katılımcılarıyla doğrudan temas sağlanacağı kaydedildi.

Ayrıca Türkiye'deki dizi sektörünün, 150’den fazla ülkeye ihraç edilerek 350 milyon dolarlık bir sektör hacmine ulaştığı ve bu alanda Amerika’dan sonra dünya ikinciliğine yükseldiği belirtildi. 

18-12/06/payitaht-abdulhamid.png18-12/06/ukur-dizisi.png

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat