Hata bildir

Güven Hokna

Reyting
(3 oy)
10
Doğum: 01 Nisan 1946 (75), Ankara, Türkiye
Eğitim : Konservatuar
31 kişinin favorisi oldu

1967 yılında Ankara Üniversitesi Konservatuarı'ndan mezun oldu. Otuz beş sene DT'de çalıştı. Ferhunde Hanımlar ile tanınan ve Eşkıya filmiyle adını duyuran sanatçı, mesleğinde asıl zirveye İkinci Bahar'daki Neriman rolüyle ulaştı. Sinema filmi ve dizilerde rol almaya devam ediyor.

Güven Hokna: Sürtük oynamak zordur
Güven Hokna: Sürtük oynamak zordur
Oyuncu Güven Hokna, "Yaprak Dökümü" dizisinde kızını canlandıran Gökçe Bahadır için ağır eleştirilerde bulundu.

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
delfinbahar
usta oyuncu güven hokna, hayat verdiği hayriye hanım karakterini anlattı... bir annenin başına daha ne kadar acı olay gelebilir sizce? hayriye hanım’ın gözyaşları 118 bölümdür dinmedi! - gerçek hayatta bundan daha da travmatik sahneler var aslında, biz az bile yaşıyoruz. aile konaktan çıkıp bodrum katındaki daireye taşındı. sizin canlandırdığınız hayriye, bu durumu nasıl kaldıracak? - konaktan çıkıp bu daireye gelmek hayriye’nin ağrına gidiyordur elbette... ama o kadar çok acı yaşadılar ki buna da alışırlar, yapacak bir şey yok. hayriye’nin anneliği tartışmaya açık... sizce nasıl bir anne o? hayriye bu dizide kocasını hiçe sayan, her türlü numarayı yapan, para için pek çok şeyi analığına değişebilecek bir kadın gibi yansıtılıyor. bu yüzden çok tepkiler aldım. “bu kadın para için neler yapıyor, ağzının tadı bozulmasın diye neleri kabul ediyor” diye tepki gösterdi izleyenler. ama bunun yanında analık güdüsüyle hareket eden bir hayriye de var. her insan değişkendir. ve elbette hayriye’nin de iniş çıkışları, yanlışları oluyor. tipik bir güçsüz kadın örneği... konağın yeni sahibi kim olacak? dizide her an her şey değişebilir, yeni konağın sahibi kim olacak şimdilik bilmiyoruz. şevket bu konağı almak için and içti, yani bir umut ışığı var. “şu ne olacak?” diye sormaktansa oturup izlemek gerek. şu kadarını söyleyeyim, hikâye melodram olar ak devam edecek.
Henüz eklenmiş bir anket bulunmuyor.

neler oldu ?

federico federe federico federe, Hatice Aslan kişisini favorilerine ekledi 18 Mayıs 2020 - 05:50
ayh4n ayh4n, Hatice Aslan kişisini favorilerine ekledi 20 Mart 2019 - 12:15
sasa22 sasa22, Hatice Aslan kişisini favorilerine ekledi 20 Şubat 2019 - 11:42
EmirT EmirT, Hatice Aslan ile ilgili katkıda bulundu 14 Ocak 2019 - 11:00