Hata bildir

Diriliş Ertuğrul

(2014 - 2019)
Puan
9
46 oy
17 kullanıcı
9
Yapım : 2014 Türkiye
Yapım şirketi : Tekden Film
Yapımcı :
Yönetmen :
58 kişinin favori dizisi oldu
Diriliş Ertuğrul; Onüçüncü yüzyılda geçtiği belirtilen dizide Anadolu, emperyal güçlerin kavga ettiği bir diyardır. 1071'de Türklerin girdiği bu topraklara Haçlılar ve Moğolların ortak olmak için yaptığı katliamlar, işgaller yer alıyor. Kafkasya, Mezopotamya, Akdeniz, Karadeniz ve Balkanlar'ın yeni sahibini aradığı o günlerde hikayenin kahramanı...
Kojiro tarafından eklendi
2019 yılında final yapan diziler!
2019 yılında final yapan diziler!
Eski ve yeni birçok dizi 2019 yılında art arda final yaptı. Gelin o dizilere hep birlikte bakalım.

serbest kürsü

listeler

Hepsini Göster
EN İYİ DİZİLER EN İYİ DİZİLER listesine, Murat Yapıcı ekledi. 11 Ocak 2021

reyting raporu

üyeler ne diyor?

( 15 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
chalilozdemir
Bu diziyi önemli kılan nokta Diriliş Ertuğrul ile kendi tarihini öğrenenler var. Unutturulan bir milletin doğuşunu seyrediyorken, uyanmanın, hatırlamanın, öğrenmenin sevincini yaşıyor bu millet...
Remzi Bar
bu diziye karşı oluşturulan . bu diziyi geride bırakmaya çalışan programlar çıktı . milletin ismini bile duymadığı diziler aynı gün nasıl rekor kırıyor hayret :D bunun gibi bir dizimiz hiç olmamıştı yapımından yönetimine kadar helal olsun.
Buse Balta
107. bölüm TRT 1 ekranlarının büyük bir ilgiyle izlenilen Diriliş ‘Ertuğrul’ dizisi, heyecan dolu yeni bölümüyle 21 Şubat 2018 Çarşamba akşamı saat 20.00’da İzleyicileri yine ekran başına kilitleyecek. Ertuğrul, saraya Halime ile birlikte gelmiş, Ares’i getirdiğini kimseye belli etmemişti. Ares’in Emir Saadeddin’le yaptığı işbirliğini sultanın huzurunda itiraf ettirmek isteyen Ertuğrul, huzura çıktığında Ares’i getirtmiş, başta Emir Saadeddin olmak üzere herkes neye uğradığını şaşırmıştı. Emir Saadeddin’le yaptığı işbirliğini sultanın huzurunda bir bir anlatan Ares, Ertuğrul’un bütün iddialarını doğrulamıştı. Sultan, Ares’in itiraflarından sonra ne yapacak? Emir Saadeddin’e ne ceza verecek? Sultan, Emir Saadeddin’i idam edecek mi? Yoksa Emir Saadeddin kurtulmanın bir yolunu bulabilecek mi? Ertuğrul’un bundan sonraki hamleleri ne olacak? Sultanın hatunu Mahperi ve Atabeği Altunaba, yaşananlar karşısında Ertuğrul’a ne yapacak? Ertuğrul, saray oyunlarını bertaraf edebilecek mi? Mahperi ve Altunaba’nın taht oyunlarına karşı nasıl mücadele edecek? Turgut, Ertuğrul’un buyruğuna ve Bamsı’nın ısrarlarına rağmen Çavdar Obası’nı Kayı Obası’na uzak bir yere kurmuştu. Bunu Marya aracılığıyla öğrenen Titan ve Angelos ise iki oba arasındaki yola baskın düzenlemiş; Aslıhan ve Hafsa’yı ele geçirmişlerdi. Haberi duyduktan sonra çılgına dönen Bamsı, Turgut’u suçlamış, ikili arasındaki gerilim artmıştı... Bamsı ve Turgut, Aslıhan ile Hafsa’yı kurtarabilecek mi?.. Hamile olan Hafsa’ya ne olacak?.. Bebeğini kaybedecek mi?..
Ali Sark
mükemmel bir dizi, bu dizide oynamayı çok isterdim. tam benlik..
resim yok
Türkiyenin Dirilişi adının hakkını fazlasıyla veriyor.

yayın takvimi

 • Pazartesi 23:15

  T

  Kanal 7

  Salı 23:15

  T

  Kanal 7

  Çarşamba 23:15

  T

  Kanal 7

  Perşembe 23:15

  T

  Kanal 7

  Cuma 23:15

  T

  Kanal 7

  Cumartesi 23:15

  T

  Kanal 7

  Pazar 23:15

  T

  Kanal 7

neler oldu ?

Enes Baysal Enes Baysal, Diriliş Ertuğrul dizisine oy verdi 18 Mart 2021 - 14:23
Murat Yapıcı Murat Yapıcı, Diriliş Ertuğrul dizisine oy verdi 11 Ocak 2021 - 22:38
Murat Yapıcı Murat Yapıcı, Diriliş Ertuğrul dizisini favorilerine ekledi 11 Ocak 2021 - 22:34
merve_mutlu merve_mutlu, Diriliş Ertuğrul ile ilgili katkıda bulundu 23 Mayıs 2019 - 10:17