Hata bildir

Diriliş Ertuğrul

(2014)
Puan
8,9
44 oy
17 kullanıcı
8,9
Yapım : 2014 Türkiye
Yapım şirketi : Tekden Film
Yapımcı :
Yönetmen :
57 kişinin favori dizisi oldu
Diriliş Ertuğrul; Onüçüncü yüzyılda geçtiği belirtilen dizide Anadolu, emperyal güçlerin kavga ettiği bir diyardır. 1071'de Türklerin girdiği bu topraklara Haçlılar ve Moğolların ortak olmak için yaptığı katliamlar, işgaller yer alıyor. Kafkasya, Mezopotamya, Akdeniz, Karadeniz ve...
Kojiro tarafından eklendi
Diriliş Ertuğrul'un yıldızı Engin Altan Düzyatan yine bir dönem dizisi ile ekranlarda olacak!
Diriliş Ertuğrul'un yıldızı Engin Altan Düzyatan yine bir dönem dizisi ile ekranlarda olacak!
TRT1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde uzun yıllar devam eden ismin yeni projesi belli oldu.

serbest kürsü

listeler

Hepsini Göster
Favori diziler Favori diziler listesine, Yusuf Akay ekledi. 25 Kasım 2018

reyting raporu

üyeler ne diyor?

( 15 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
chalilozdemir
Bu diziyi önemli kılan nokta Diriliş Ertuğrul ile kendi tarihini öğrenenler var. Unutturulan bir milletin doğuşunu seyrediyorken, uyanmanın, hatırlamanın, öğrenmenin sevincini yaşıyor bu millet...
Remzi Bar
bu diziye karşı oluşturulan . bu diziyi geride bırakmaya çalışan programlar çıktı . milletin ismini bile duymadığı diziler aynı gün nasıl rekor kırıyor hayret :D bunun gibi bir dizimiz hiç olmamıştı yapımından yönetimine kadar helal olsun.
Buse Balta
107. bölüm TRT 1 ekranlarının büyük bir ilgiyle izlenilen Diriliş ‘Ertuğrul’ dizisi, heyecan dolu yeni bölümüyle 21 Şubat 2018 Çarşamba akşamı saat 20.00’da İzleyicileri yine ekran başına kilitleyecek. Ertuğrul, saraya Halime ile birlikte gelmiş, Ares’i getirdiğini kimseye belli etmemişti. Ares’in Emir Saadeddin’le yaptığı işbirliğini sultanın huzurunda itiraf ettirmek isteyen Ertuğrul, huzura çıktığında Ares’i getirtmiş, başta Emir Saadeddin olmak üzere herkes neye uğradığını şaşırmıştı. Emir Saadeddin’le yaptığı işbirliğini sultanın huzurunda bir bir anlatan Ares, Ertuğrul’un bütün iddialarını doğrulamıştı. Sultan, Ares’in itiraflarından sonra ne yapacak? Emir Saadeddin’e ne ceza verecek? Sultan, Emir Saadeddin’i idam edecek mi? Yoksa Emir Saadeddin kurtulmanın bir yolunu bulabilecek mi? Ertuğrul’un bundan sonraki hamleleri ne olacak? Sultanın hatunu Mahperi ve Atabeği Altunaba, yaşananlar karşısında Ertuğrul’a ne yapacak? Ertuğrul, saray oyunlarını bertaraf edebilecek mi? Mahperi ve Altunaba’nın taht oyunlarına karşı nasıl mücadele edecek? Turgut, Ertuğrul’un buyruğuna ve Bamsı’nın ısrarlarına rağmen Çavdar Obası’nı Kayı Obası’na uzak bir yere kurmuştu. Bunu Marya aracılığıyla öğrenen Titan ve Angelos ise iki oba arasındaki yola baskın düzenlemiş; Aslıhan ve Hafsa’yı ele geçirmişlerdi. Haberi duyduktan sonra çılgına dönen Bamsı, Turgut’u suçlamış, ikili arasındaki gerilim artmıştı... Bamsı ve Turgut, Aslıhan ile Hafsa’yı kurtarabilecek mi?.. Hamile olan Hafsa’ya ne olacak?.. Bebeğini kaybedecek mi?..
Ali Sark
mükemmel bir dizi, bu dizide oynamayı çok isterdim. tam benlik..
resim yok
Türkiyenin Dirilişi adının hakkını fazlasıyla veriyor.

yayın takvimi

  • Pazar 11:30

    T

    TRT 1

neler oldu ?

sasa22 sasa22, Çarli İş Başında dizisini favorilerine ekledi 30 Haziran 2016 - 04:49
ahmettalhagencc ahmettalhagencc, Çarli İş Başında dizisini favorilerine ekledi 06 Mayıs 2016 - 23:02