Anime dizi Bastard Heavy Metal Dark Fantasy 1. sezonuyla Netflix'te! Konusu

Hapsedilen efsanevi bir büyücü dünyaya yıkım getirecek mi? Anime dizi "Bastard -Heavy Metal, Dark Fantasy" 1. sezon bölümleriyle Netflix platformunda yayına girdi. Detaylar haberde;

Volkan Küçükel
02 Temmuz 2022 - 13:13
Kültür Sanat

Hapsedilen efsanevi bir büyücü dünyaya yıkım getirecek mi?

BASTARD!! -HEAVY METAL, DARK FANTASY- YAYINDA!

Kazushi Hagiwara'nın orijinal hikâyesinden uyarlanan anime dizi "Bastard‼ -Heavy Metal, Dark Fantasy" 1. sezon bölümleriyle Netflix platformunda yayına girdi.

Orijinal ismi "Basutado!! Ankoku no hakaishin" olan yapımın ilk sezon bölümleri 30 Haziran 2022 Perşembe tarihinden itibaren izlenebiliyor.

Sezon toplam 13 bölümden oluşuyor.

Dizinin ilk etapta 24 bölümlük sipariş aldığı belirtilmişti. Kalan bölümlerin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

"BASTARD!! -HEAVY METAL, DARK FANTASY-" KONUSU

Dizi kısaca; kötü güçler, Yıkım Tanrıçası Anthrasax'ı diriltme planları yaparken Meta-llicana Krallığı'nın, sağı solu belli olmayan bir kara büyücüden yardım istemesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

Yıkım tanrısı Anthrasax'ı diriltmeyi planlayan Kara İsyancılar Ordusu, ezici bir güce sahip Dört Kutsal Kral'ın yönettiği dünyanın hakimiyetini ele geçirmek üzere gücünü artırmaya devam eder. Orta Metallion Kıtası'ndaki Metallicana Krallığı, sihirbazların yönetimindeki Kara İsyancılar Ordusu'nun saldırısına uğrar.

Büyük Rahip'in kızı Tia Noto Yoko, krallığı kurtarmak için bir karar verip bir zamanlar dünyaya hükmetme planları yapan ve şimdi çocukluk arkadaşı Lucien Renren'in içine hapsedilmiş olan kadim muhteşem büyücüyü diriltmelidir.

Çocukluk arkadaşının içindeki büyücüyü serbest bırakabilecek tek şey ise bir bakirenin ilk öpücüğüdür. Tehlikeyle karşı karşıya olan Yoko, Lucien ile dudak dudağa gelir gelmez havaya karanlık ve kudretli bir enerji hâkim olur. En güçlü, en çılgın ve en güzel kahraman, efsanevi büyücü Dark Schneider nihayet yeniden hayat buluyor!

22-07/02/bastard_-dizi_poster.jpeg

Sezonun 25'er dakika süreli bölümleri şöyle sıralanıyor:

- 1. Sezon 1. Bölüm: "Geliş"
- 1. Sezon 2. Bölüm: "Öfke"
- 1. Sezon 3. Bölüm: "Adam Kaçırma"
- 1. Sezon 4. Bölüm: "İstila"
- 1. Sezon 5. Bölüm: "Hesaplaşma"
- 1. Sezon 6. Bölüm: "Kader"
- 1. Sezon 7. Bölüm: "İblis Canavar"
- 1. Sezon 8. Bölüm: "Vampirlerin Atası"
- 1. Sezon 9. Bölüm: "Mavi Tırnak"
- 1. Sezon 10. Bölüm: "Şimşek Tanrıçası"
- 1. Sezon 11. Bölüm: "Kehanet"
- 1. Sezon 12. Bölüm: "Ölüm Kalım Savaşı"
- 1. Sezon 13. Bölüm: "Tereddüt"

Sezonun açılış bölümünde; Karanlık İsyancı Ordusu tarafından kuşatılan Meta-llicana Krallığı'nın diz çökmesine ve krallık için tek çıkar yolun, güçlü ama şeytani bir büyücüyü uyandırmak olduğuna tanıklık ediyoruz.

22-07/02/bastard_-poster2.jpeg

Yapımın seslendirme kadrosunda Kisho Taniyama, Tomori Kusunoki, Hiroki Yasumoto, Yoko Hikasa, Kanae Ito, Tomokazu Sugita, Kensho Ono, Nao Toyama, Yoshitsugu Matsuoka, Ari Ozawa, Shizuka Ito, Takehito Koyasu, Mami Koyama gibi isimler yer alıyor.

"BASTARD!! -Heavy Metal, Dark Fantasy-" (Netflix) Fragman:

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat