"Çiftlik Bank" vakası dizi oluyor!

Bir dolandırıcılık hikayesi diziye dönüşüyor.

Merve Mutlu
22 Şubat 2021 - 13:27
Gündem

1 Ocak tarihinde yayın hayatına başlayan Exxen birbirinden farklı içeriklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sihirli Annem, İşte Benim Masalım, Konuşanlar, Hükümsüz gibi birçok projeye ev sahipliği yapan platform bu kez ilginç bir hikayeyi diziye dönüştürecek.

21-02/22/iftlik-bank.jpg

Ponzi oyunu üzerine kurulu, sisteme sonradan katılanın parasının daha önce katılana aktarıldığı iddia edilerek Mehmet Aydın tarafından Ağustos 2016'da kurulan ve merkezi Kuzey Kıbrıs'ta olan Çiftlik Bank adlı dolandırıcılık oluşumu, çok sayıda kişiyi mağdur etmiş, oluşumun başı olan Mehmet Aydın da Tosun lakabıyla aranmaya başlamıştı.  511 milyon dolarlık para ile birlikte Uruguay'a kaçtığı öne sürülen dolandırıcı Tosun'un vurgunu Exxen'de diziye uyarlanıyor. Dijital Sanatlar'ın çekeceği dizinin adı Mehmet Aydın'ın lakabından yola çıkılarak "Tosun" oldu. Acun Ilıcalı'nın yılbaşında açtığı Exxen isimli platformda yayınlanacak proje 6 bölümlük mini dizi olarak çekilecek. Özer Feyzioğlu'nun yöneteceği projenin cast çalışmaları devam ediyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat